lotnisko

i

Autor: Shutterstock Za uniknięcie środkowego fotela pasażerowie będą musieli słono zapłacić

Linie lotnicze wprowadzają duże zmiany. Pasażerowie będą musieli słono zapłacić

2022-05-31 19:42

Od 21 czerwca znika możliwość bezpłatnego wyboru miejsca w samolocie dla pasażerów Lufthansy z najtańszymi biletami w taryfie Economy Light. Tym samym oznacza to, że pasażerowie z biletami w taryfie Economy Light będą mieli automatycznie przydzielone miejsce w samolocie podczas odprawy. Kto będzie chciał je zmienić na inne, będzie musiał dopłacić.

Opłata za wybór fotela

Lufthansa jakiś czas temu wprowadziła płatny wybór miejsca, jednak pasażerowie w taryfie Economy Light - czyli tej z najtańszymi biletami oraz z samym bagażem podręcznym mogli dotąd bezpłatnie wybrać fotel podczas check-inu, czyli na 24 godziny przed lotem.

Jak podaje portal One Mile At A Time od 21 czerwca pasażerowie z biletami w taryfie Economy Light będą mieli automatycznie przydzielone miejsce w samolocie podczas odprawy. Kto będzie chciał je zmienić na inne, będzie musiał dopłacić. Opłata za wybór fotela w taryfie Economy Light wynosi 25 EUR lub 35 USD.

EKG 2022: Patryk Dębski

Lufthansa jak Ryanair

Jak podaje portal Aerotelegraph, nowa polityka ma wkrótce zacząć obowiązywać także w liniach Austrian oraz Swiss, ponieważ cenniki linii w ramach grupy Lufthansa są zasadniczo zestandaryzowane.

Lufthansa dołączyła w ten sposób do takich linii jak Ryanair czy Wizz Air, które mają taką samą politykę, jeśli chodzi o wybór foteli w samolocie.

Sonda
Czy leciałaś/eś kiedykolwiek samolotem?
Najnowsze