Magdalena Rzeczkowska

i

Autor: Andrzej Iwanczuk/REPORTER, SHUTTERSTOCK Magdalena Rzeczkowska

Emerytury

Ma 49 lat i dostaje emeryturę! Jest najmłodszą emerytką w rządzie. Kwota emerytury szokuje

2023-06-02 13:38

Jak wynika z oświadczenia majątkowego, minister finansów Magdalena Rzeczkowska mimo, że ma 49 lat, już jest emerytką! Okazuje się, że przy okazji pobiera niemałe świadczenie. Wyjaśniamy ile pieniędzy otrzymuje szefowa resortu finansów, oraz dlaczego w tak młodym wieku mogła zostać emerytką.

Dlaczego minister finansów Magdalena Rzeczkowska w wieku 49 lat pobiera emeryturę?

Magdalena Rzeczkowska pobiera emeryturę w wieku 49 lat mimo tego, że wiek emerytalny dla kobiet wynosi 60 lat. Wynika to z poprzedniej pracy szefowej resortu, która przez 18 lat pracowała jako funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej. Funkcjonariusze służb mundurowych na mocy ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy mogą przechodzić na emeryturę już po 15 latach służby, co pozwala im na otrzymanie emerytury wysokości 40 proc. podstawy wymiaru. 

Ile emerytury dostaje Magdalena Rzeczkowska?

Jak ustalił "Fakt" Magdalena Rzeczkowska pobiera emeryturę od lipca 2022 roku i w ciągu sześciu miesięcy otrzymała łącznie 29 293,43 zł brutto. Czyli jej świadczenie miesięcznie wynosi średnio 4800 zł brutto.

To niejedyne źródło utrzymania szefowej resortu finansów. Jak wynika z jej oświadczenia majątkowego, w 2022 roku otrzymała 375 028,83 zł wynagrodzenia z pracy w ministerstwie, oraz pobrała 15 tys. zł programu 500 plus.

Pieniądze to nie wszystko Paweł Wojciechowski
Sonda
Czy 4 tys. złotych emerytury to dużo czy mało?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze