Jacek Sasin

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Jacek Sasin

Ceny energii

Maksymalna cena energii dla samorządów. Jacek Sasin zdradza szczegóły

2022-09-23 21:38

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin proponuje wprowadzenie maksymalnej ceny energii na poziomie 618,24 zł za 1 MWh dla odbiorców wrażliwych i jednostek samorządu terytorialnego - przekazało MAP w mediach społecznościowych. "Nie zostawimy samorządów i instytucji wrażliwych samych z szalejącymi cenami energii" - czytamy we wpisie na Twitterze Ministerstwa Aktywów Państwowych.

Proponowana cena maksymalna

Wicepremier przygotował projekt założeń do projektu ustawy o szczególnym wsparciu odbiorców wrażliwych oraz jednostek samorządu terytorialnego w związku z sytuacją na rynku energiiProponowana cena maksymalna stanowi 40 proc. wzrostu względem średniej wysokości taryfy zatwierdzonej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki dla gospodarstw domowych na 2022 r.

"Nie zostawimy samorządów i instytucji wrażliwych samych z szalejącymi cenami energii" - czytamy we wpisie na Twitterze Ministerstwa Aktywów Państwowych.

Forum w Karpaczu 2022: Marlena Maląg

Daniny od nadzwyczajnych zysków spółek

Projektowana ustawa zakłada również wprowadzenie daniny od nadzwyczajnych zysków spółek za 2022 r., w tym spółek energetycznych, co pozwoli na zapewnienie środków na wsparcie odbiorców wrażliwych, jednostek samorządu terytorialnego, a także innych odbiorców energii.

W liście, który Sasin skierował do przewodniczącego Stałego Komitetu Rady Ministrów Łukasza Schreibera, zwrócił się o wyrażenie zgody na zastosowanie trybu odrębnego do projektu, polegającego na pominięciu części etapów procedury legislacyjnej, w tym uzgodnień, konsultacji publicznych i opiniowania.

Sonda
Jakie kryterium byłoby lepsze w przypadku zamrożenia podwyżki cen prądu?
Najnowsze