Jak zamrozić masło, aby zaoszczędzić pieniądze i mieć je zawsze pod ręką?

i

Autor: Shutterstock.com Ceny masła poszybowały

Wysokie ceny masła

Masło ciągle drożeje! Sklepy zabezpieczają je przed kradzieżą!

2022-07-20 17:23

Antykradzieżowe zabezpieczenia w sklepach spożywczych na masło? Ceny produktu poszybowały tak wysoko, że taki widok nie powinien nikogo dziwić. Jak podaje portal wiadomocihandlowe.pl właśnie tego typu zabezpieczenia kojarzone zazwyczaj z alkoholem możemy znaleźć na kostkach masła. Dziennikarz portalu zamieścił na Twitterze zdjęcie kostek masła zabezpieczonych specjalnymi etykietami.

Olbrzymie ceny za masło

"Wysokie ceny żywności sprawiają, że kradzieże stają się coraz większym problemem dla właścicieli sklepów. Nie dziwi zatem, że sieci marketów wdrażają rozwiązania, które mają się przyczynić do ograniczenia strat z tego tytułu" - czytamy w portalu.

Etykiety antykradzieżowe sieć sklepów Kaufland umieściła nie tylko na maśle w cenie 7-13 zł za kostkę, ale nawet na miksie tłuszczowym kosztującym niewiele ponad 3 zł. Jak przypomina portal, masło w czerwcu 2022 r. było aż o 30,6 proc. droższe niż rok temu (dane GUS).

Zabezpieczenia antykradzieżowe na masło

- Część artykułów wyznaczonych do zabezpieczenia jest ustalana centralnie. Ponadto, w zależności od potrzeb, w wybranym sklepie systemem antykradzieżowym mogą zostać objęte produkty wskazane przez menedżera marketu. W przypadku próby kradzieży, gdy klient przekracza bramkę, zabezpieczenie uruchamia sygnał alarmujący pracowników marketu - mówi Maja Szewczyk, dyrektor działu komunikacji korporacyjnej w sieci Kaufland, cytowana przez "WH".

Nie ujawnia, czy zabezpieczenia te są skuteczne, czy też etykiety mają jedynie wywołać efekt odstraszający. Szewczyk podkreśla też, że kradzieże w sklepach sieci Kaufland - choć mierzy się z nimi cała branża - mają "charakter zdecydowanie marginalny".

„Pieniądze to nie wszystko” – Andrzej Hawryluk
Sonda
Czy drożyzna jest dla Ciebie problemem?
Najnowsze