Wodne miasto na Malediwach

i

Autor: Materiały prasowe / Waterstudio.nl Wodne miasto na Malediwach

Miasto na wodzie. Na Malediwach powstaje pływające miasto, które pomieści 20 tys. ludzi. Ile wyniosą koszty życia?

2022-07-03 16:05

Holenderska firma buduje na Malediwach pływające miasto. Mają się tam znaleźć sklepy, domy, a nawet szkoły. Całe miasto ma pomieścić nawet 20 tys. mieszkańców. Zainteresowani zapłacą minimum 150 tys. dolarów za niewielką kawalerkę, a dom jednorodzinny będzie można nabyć za kwotę ok. 250 tys. dolarów.

Pływające miasto na Malediwach

Holenderski deweloper Waterstudio zaprojektował pływające miasto The Maledives Floating City. Założyciel firmy, Koen Olthuis powiedział w rozmowie z portalem Business Insider, że cały projekt jest wynikiem współpracy między Dutch Docklands, lokalnym deweloperem i władzami Male, położonego 10 min drogi do powstającego miasta na wodzie. Wyznał, że będą tam pływające ulice, po których będzie można się poruszać za pomocą łodzi, a te będą także wykorzystywane do transportu towaru.

Koszt życia w pływającym mieście na Malediwach

Życie w mieście na wodzie brzmi niezwykle ciekawie, jednak ile mieszkańcy będą musieli zapłacić za samo życie tam? Okazuje się, że koszty będą bliskie tym, jakie ponoszą mieszkańcy mieszkający na lądzie wyspy. 

Szacuje się, że do 2027 roku w wodnym mieście mieszkać będzie 20 tys. a samych domów powstaje 5 tys. Stacja CNN poinformowała, że pierwszy mieszkańcy będą mogli się osiedlić jeszcze w czerwcu 2022 roku. Zapłacą oni minimum 150 tys. dolarów za niewielką kawalerkę, a dom jednorodzinny będzie można nabyć za kwotę ok. 250 tys. dolarów. Jak przewidują założyciele firm, jak i twórcy całego projektu, miasto zostanie ukończone do 2027 roku, jednak mieszkańcy prawdopodobnie zaczną wprowadzać się na początku 2024 roku.

Kongres 590 - Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury

Czy miasto na wodzie jest rozsądnym rozwiązaniem?

Jak wyznał Patrick Verkooijen, dyrektor generalny ośrodka badań nad klimatem Global Center on Adaptation, w rozmowie dla CNN, w obliczu podnoszącego się poziomu mórz, pływające miasto jest dobrym rozwiązaniem. - Musimy dokonać wyboru: albo będziemy zwlekać i płacić, albo prosperować. Pływające biura i pływające budynki są częścią takiej strategii wobec klimatu przyszłości - zaznaczył Patrick Verkooijen.

Sonda
Planujesz zamieszkać poza Polską?
Najnowsze