Zadała Morawieckiemu niewygodne pytanie. Takiej odpowiedzi się nie spodziewała!

i

Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS Zadała Morawieckiemu niewygodne pytanie. Takiej odpowiedzi się nie spodziewała!

Morawiecki krytycznie o 500 plus! Co dalej z wypłatami?

2021-08-20 14:30

W ramach promowania założeń Polskiego Ładu premier Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami gminy Zakrzewo. Podczas wystąpienia z ust premiera padły zaskakujące słowa o sztandarowym programie rządowym czyli 500 plus. Zdaniem Morawieckiego program ten nie spełnił oczekiwań

Premier Mateusz Morawiecki spotyka się mieszkańcami różnych rejonów kraju i promuje nowy program rządów Zjednoczonej Prawicy Polski Ład. Na spotkaniu w gminie Zakrzewo premier krytycznie wypowiedział się o jednym z najważniejszych programów rządu czyli o 500 plus. Przyznał, że demograficznie nie zdał sprawdzianu.

- "Program 500 plus był jedynie "próbą", która nie spełniła oczekiwań "proludnościowych" rządu" – stwierdził premier. Jednocześnie podkreślił, że przyczynił się on za to do ograniczenia ubóstwa w Polsce.

Ile zarabiają urzędnicy? Od pensji głodowych po bajońskie sumy

-( ...) Spełnił nasze oczekiwania społeczne, bo nie ma już tak wiele ubóstwa, nie ma już tak wiele kupowania w sklepach "na zeszyt", na kredyt. (...) Dzisiaj trochę łatwiej jest związać koniec z końcem. Łatwiej jest dzisiaj planować życie w gminie, życie w powiecie, życie w gospodarstwie rolnym. I dlatego, szanowni państwo, zaplanowaliśmy też kolejne programy" - zaznaczył Morawiecki.

Premier  zadeklarował też, że w ramach Polskiego Ładu, rząd zaplanował m.in. kontynuację, ale też poszerzenie obecnych programów społecznych.

- Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, czyli środki po to, żeby wspomagać młode rodziny, jak się urodzi drugie, trzecie i kolejne dzieci, między 13 a 36 miesiącem życia. Pieniądze mają trafić do rodziców drugiego i kolejnego dziecka w wieku od 12 do 36. miesięcy. Jak zaznaczył, nowe świadczenie jest uzupełnieniem programu 500 plus.

Tańczące z promocjami (20.08)
Sonda
Czy pobierasz 500 plus?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany