Mateusz Morawiecki, Marek Zagórski

i

Autor: Andrzej Bęben

Morawiecki wyrzucił go z rządu i od razu dał pracę. Co będzie robił Marek Zagórski?

2020-10-07 12:25

Rekonstrukcja rządu sprawiła, że kilku ministrów pożegnało się ze swoimi resortami. Wśród nich jest Marek Zagórski, który dotychczas kierował ministerstwem cyfryzacji. Teraz jego stanowisko zajął sam premier Mateusz Morawiecki. Jak się jednak okazuje, Zagórski nie został na lodzie. Nowy rząd Mateusza Morawieckiego natychmiast znalazł zajęcie dla byłego ministra.

Powołany przez Andrzeja Dudę nowy rząd Mateusza Morawieckiego to liczne pożegnania. Swoją posadę straciła była wicepremier Jadwiga Emilewicz czy ministrowie Jan Ardanowski (rolnictwo) i Marek Zagórski (cyfryzacja). Miejsce tego ostatniego zajął, przejściowo, premier Mateusz Morawiecki o czym więcej pisaliśmy TUTAJ. Czy to oznacza, że Marek Zagórski musi teraz szukać sobie nowej pracy? Po pierwsze i tak dostałby sowitą odprawę (Jaką? SPRAWDŹ TUTAJ). Po drugie, premier Mateusz Morawiecki szybko znalazł dla niego zajęcie... w starym resorcie.

ZOBACZ: Likwidacja 500 plus! Ważna decyzja o WSTRZYMANIU wypłat

- Za cyfryzację, czyli jeden z kluczowych elementów postępu technologicznego, postępu cywilizacyjnego, wyrwania się z pułapki kryzysu gospodarczego po Covidzie będzie odpowiadał nadal pan minister Marek Zagórski. Jednocześnie też będzie bliżej, bardziej bezpośrednio współpracował ze mną, co myślę, że też ułatwi realizację wielu projektów - tłumaczył jeszcze przed oficjalnym zaprzysiężeniem nowego rządu Morawiecki. To właśnie były minister cyfryzacji wciąż będzie za nią odpowiadał. - Tutaj oddając również zasługi i dziękując za znakomitą pracę chciałbym powierzyć te obowiązki dalej panu Markowi Zagórskiemu jako osobie bezpośrednio pracującej ze mną w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - dodał premier.

SPRAWDŹ KONIECZNIE: Praca na umowie o dzieło. Nie będzie oskładkowania? Jest odpowiedź wicepremiera

Marek Zagórski Marek był w latach 2006-2007 wiceministrem rolnictwa, w latach 2015-2016 ministrem skarbu państwa, a później, w latach 2016-2018, pracował w Ministerstwie Cyfryzacji.

Sonda
Czy uważasz, że ze względu na niską liczbę urodzeń rząd powinien wprowadzić karę 500 MIUNS dla małżeństw bezdzietnych (nie dotyczy osób bezpłodnych) i osób samotnych powyżej 18 roku życia (nie dotyczy wdów i wdowców)?
Zaprzysiężenie rządu. Tak odkładają maseczki
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze