Kaczyński w rządzie Morawieckiego

i

Autor: PIOTR MOLĘCKI/EAST NEWS Kaczyński w rządzie Morawieckiego

Wyrzucili ich z rządu PiS. Dostaną gigantyczną kasę

2020-10-01 12:28

Odchodzący ministrowie z rządu Mateusza Morawieckiego nie muszą się martwić o swoją przyszłość przez dłuższy czas. Na odchodne bowiem szefowie resortu dostaną pokaźne odprawy, o których zwykły obywatel może pomarzyć. Jadwiga Emilewicz, Jan Krzysztof Ardanowski czy Dariusz Piontkowski mogą liczyć na wielką kasę... ale muszą spełnić jeden warunek.

Wicepremier Jadwiga Emilewicz oraz ministrowie Jan Krzysztof Ardanowski i Dariusz Piontkowski żegnają się ze swoimi stanowiskami w rządzie PiS. Wiceszefowa rady ministrów i szefowa resortu rozwoju oraz jej koledzy nie mają na co narzekać. Rekonstrukcja sprawi, że i tak dostaną na odchodne specjalne wypłaty. Wszystkie zależne są od stażu pracy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Nowe 500 plus BEZ składania wniosków. Zmiana zasad wypłat dzieli Polaków [SONDA]

Za trzy miesiące kierowania resortem minister może liczyć na odprawę w wysokości jednej swojej pensji. W przypadku stażu na stanowisku szefa resortu od trzech do dwunastu miesięcy, odprawa będzie równa jego dwóm pensjom, a po roku ministrowie mogą liczyć na trzy pensje odprawy. W przypadku byłej wicepremier Jadwigi Emilewicz czy byłego ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego taka odprawa wyniesie po ok. 35 tys. złotych. Jak wylicza "Business Insider", Dariusz Piontkowski, były szef resortu edukacji narodowej dostanie nieco mniej, bo "tylko" 33 tys. złotych.

ZOBACZ KONIECZNIE: Podatek od deszczu. Sprawdź ile zapłacisz. Kwota zwala z nóg

Żeby jednak otrzymać taką odprawę, ministrowie muszą spełnić jeden ważny warunek. Nie mogą podjąć pracy. Jeżeli to zrobią, odprawa będzie zależna od ich nowego wynagrodzenia. Jeżeli zarobki będą mniejsze, dostaną wyrównanie, by te zgadzało się z należącą się im odprawą. Gdy jednak przez nową pracę będą zarabiać więcej, z ministerialnych odpraw nie zobaczą ani grosza.

Sonda
Czy uważasz, że 500 plus, w związku z deficytem budżetu państwa przewidzianym na 2021 rok, powinno zostać wstrzymane?
Trumny i marsz pogrzebowy na proteście rolników w Warszawie
Najnowsze