pieniądze złotówki

i

Autor: Shutterstock pieniądze złotówki

Najbogatszy emeryt zarobił na waloryzacji GIGANTYCZNE PIENIĄDZE!

2021-02-09 12:09

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wyliczył, jakie emerytury otrzymują rekordziści. Jak podaje Radio Zet różnica między najwyższym, a najniższym świadczeniem senioralnym wypłacanym w Polsce wynosi aż kilkadziesiąt tysięcy złotych!

Emerytura zależy od wartości zgromadzonych składek - im więcej przepracowanych lat, tym wyższa kwota świadczenia senioralnego. Aby zdobyć prawo do świadczenia minimalnego trzeba spełnić dwa warunki. Po pierwsze, należy osiągnąć wiek emerytalny (60 lat kobiety, 65 lat mężczyźni). Po drugie, trzeba mieć na koncie odpowiedni staż pracy (20 lat dla kobiet, 25 lat dla mężczyzn), do którego wlicza się okres składkowy i nieskładkowy.

Marek Zuber: Zniesienie PIT-u dla emerytów lepsze niż trzynasta emerytura [Super Raport]

ZUS przeanalizował wysokość wypłacanych świadczeń na Dolnym Śląsku. Pod lupę wzięto grupę 500 tysięcy seniorów. Efekt? Najniższa emerytura wynosi 38 groszy brutto. Otrzymuje ją emerytka w Legnicy, która w całym swoim życiu przepracowała tylko jeden dzień.

W skali całego kraju najniższe świadczenie wynosi 2 grosze. Tyle otrzymuje kobieta, która w swoim życiu odprowadziła składkę emerytalną za jeden dzień pracy.

Chleb za 50 gr. Kilogram warzyw za złotówkę. Ubrania za dychę. Tylko w jednym sklepie!

Po drugiej stronie listy wypłat z ZUS jest mieszkaniec Wałbrzycha ze świadczeniem wynoszącym 14 tysięcy złotych. Senior pracował przez 54 lata w przemyśle ciężkim, przez co jego świadczenie jest wyższe. Rekordzista w skali kraju otrzymuje 34 tysiące złotych. To 86-letni mężczyzna, który przepracował 62 lata. Zgromadził na swoim koncie emerytalnym w ZUS 2,4 miliona złotych.

Z zestawienie przygotowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w 2019 r. dla tygodnika "Polityka" wynikało, że najwyższa emerytura wypłacana przez ZUS wynosiła 22 400 złotych.

Najnowsze