Pracownicy KGHM dostaną podwyżki

i

Autor: materiały prasowe Pracownicy KGHM dostaną podwyżki

Pracownicy giganta dostaną podwyżkę i premię 2 tys. zł! Negocjacje w KGHM zakończone

2022-01-27 13:55

Po zaledwie dwóch spotkaniach zarządu KGHM z centralami związkowymi strony zawarły porozumienie. Załoga otrzyma podwyżkę w wysokości 10 proc. Wyższe wynagrodzenia wypłacone zostaną już za styczeń 2022 roku. Pracownicy KGHM Polskiej Miedzi dostaną dodatkowo jednorazową gratyfikację w wysokości aż 2000 zł.

- Załoga KGHM jest godziwie wynagradzana za rzetelną pracę – powiedział Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM. Dodał, że negocjacje płacowe potwierdzają podejście zarządu KGHM.

- Od kilku lat podwyżki są znaczące, a wypracowanym zyskiem dzielimy się z pracownikami. Stale prowadzony dialog i rzetelne podejście do postulatów strony społecznej zaowocowały szybkim porozumieniem. Wiadomość dla pracowników jest świetna: wynagrodzenia wzrosną o 10 proc., już od wypłaty za styczeń - stwierdził Chludziński.

Nauka stacjonarna i podwyżki dla nauczycieli

Konstruktywna dyskusja

KGHM Polska Miedź SA zatrudnia ponad 18,5 tysiąca pracowników. Średnie wynagrodzenie za zeszły rok to ponad 13 500 zł. W 2021roku pracownicy KGHM otrzymali rekordowej wysokości zaliczki na dodatkową nagrodę z zysku.

Zarząd KGHM dziękuje stronie związkowej za konstruktywną dyskusję i profesjonalne podejście do rozmów o warunkach wynagrodzenia.

Sonda
Popieracie Polski Ład?

Neutralność klimatyczna

Miedziowa spółka, pomimo pandemii, nie zwalnia tempa inwestycji i mocno angażuje się w tematy związane z transformacją energetyczną. KGHM przyjął w ostatnim czasie zaktualizowaną Strategię oraz Politykę Klimatyczną, która zakłada m.in. redukcję emisji gazów cieplarnianych i osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze