Nie płać składek ZUS! Wniosek o zawieszenie płatności [POBIERZ TUTAJ]

2020-03-24 11:05 WSB
Ile wyniosą składki ZUS?
Autor: Pixabay Ile wyniosą składki ZUS?

Koronawirus w Polsce nie tylko jest zagrożeniem dla naszego zdrowia, ale też życia codziennego. Wszystko przez to, że przez COVID-19 dziesiątki przedsiębiorców nie tylko nie ma za co płacić swoim pracownikom, jak i nie ma z czego odprowadzać składek na ZUS. Tarcza antykryzysowa przeciw koronawirusowi ma pomóc przedsiębiorcom przetrwać trudny okres. Jednym z punktów gospodarczej walki z COVID-19 jest uproszczony wniosek o odroczenie lub zawieszenie składek na ZUS.

Koronawirus wymógł na państwie konkretne działania mające pomóc przetrwać rodzimym przedsiębiorcom. W dobie pandemii COVID-19 i widma kryzysu rząd zdecydował, że firmy będą mogły odroczyć obowiązkowe składki ZUS. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie ZUS, odroczenie o 3 miesiące składek oraz zawieszenie na 3 miesiące realizacji umowy zawartej z ZUS, nie stanowi pomocy publicznej, dlatego instytucja zdecydowała o udostępnieniu uproszczonej wersji wniosku o odroczenie bądź zawieszenie składek.

KLIKNIJ BY POBRAĆ WNIOSEK TUTAJ

Jeżeli z powodu epidemii koronawirusa przedsiębiorca ma problemy, by zapłacić bieżące składki lub należności, które wynikają z zawartej już z ZUS umowy o rozłożenie zadłużenia na raty bądź odroczenie terminu płatności, może skorzystać z uproszczonych form pomocy:

  • odroczenia o 3 miesiące terminu płatności składek za okres od lutego do kwietnia 2020 r.,
  • zawieszenia na 3 miesiące realizacji umowy zawartej z ZUS, w której termin płatności rat bądź składek wyznaczono w okresie od marca do maja 2020 r., i tym samym wydłużenia o 3 miesiące terminu realizacji zawartej umowy.
Jak dzieci spędzają kwarantannę?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Co ważne, we wniosku trzeba wskazać, w jaki sposób epidemia koronawirusa wpłynęła na sytuację finansową Twojej firmy i brak możliwości opłacenia w terminie należności.

Wniosek można przesłać elektronicznie – za pośrednictwem portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Można go złożyć przy wykorzystaniu wniosku ZUS-EOP Wniosek o odroczenie płatności składek. Do wniosku należy dołączyć skan lub zdjęcie podpisanego Wniosku o odroczenie terminu płatności składek/zawieszenie spłaty umowy o rozłożenie zadłużenia na raty/ zawieszenie spłaty umowy o odroczeniu terminu płatności składek na 3 miesiące.

Innym sposobem jest droga tradycyjna – pocztowa.

Najnowsze