Krematorium

i

Autor: SHUTTERSTOCK Krematorium

Kryzys energetyczny

Niemieckie krematoria chcą oszczędzać... gaz

2022-09-15 10:50

Kryzys energetyczny dotyka coraz więcej dziedzin. Okazuje się, że z powodu szybko rosnących cen paliw krematoria w Niemczech mają oszczędzać gaz. To ważne, bo już 75 proc. pogrzebów w Niemczech to pochówki urnowe. Zatem, czy Niemcom przyjdzie mierzyć się z funeralnymi problemami?

Niemieckie krematoria chcą oszczędzać gaz

Kryzys energetyczny doskwiera coraz bardziej i dotyka coraz więcej branż. Z powodu szybko rosnących cen paliw krematoria w Niemczech mają oszczędzać gaz. – Przede wszystkim dzięki pracy wielozmianowej, jak i przez obniżenie temperatury można zmniejszyć jego zużycie – wyjaśnił w rozmowie z Ewangelicką Agencją Prasową Stephan Neuser, sekretarz generalny Federalnego Związku Niemieckich Przedsiębiorców Pogrzebowych. Nie wszystkie ze 162 krematoriów w Niemczech mają takie możliwości. – W sumie w ten sposób uda się jednak zaoszczędzić dużo paliwa – przekonuje Neuser.

Propozycje te zostały złożone przez Federalną Grupę Roboczą, która zrzesza przedstawicieli krematoriów miejskich i prywatnych. – Piec może pracować na kilka zmian i praktycznie nie potrzeba do tego gazu – przekonuje Neuser. Okazuje się, że wiele zakładów już uzyskało wyjątkowe zezwolenia na zmniejszenie temperatury spalania o 100 stopni. W zależności od rodzaju pieca oszczędza się wtedy od 20 do 40 proc. gazu.

W Dolnej Saksonii, Nadrenii-Palatynacie i Badenii-Wirtembergii takie wyjątkowe regulacje już wprowadzono na poziomie gmin.

Forum w Karpaczu 2022: Marlena Maląg
Sonda
Czy wolisz drożyznę niż rosyjski gaz?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze