Jarosław Kaczyński w rządzie. Ile dorobi do emerytury? Wielka szansa

2020-09-24 13:31 WSB
Jarosław Kaczyński
Autor: Piotr Grzybowski/Super Express Jarosław Kaczyński

Emerytura Jarosława Kaczyńskiego znowu może pójść w górę i to nie ze względu na waloryzację rent i emerytur w 2021 roku. Prezes PiS może sam zdecydować, że chce otrzymywać wyższe świadczenie emerytalne z ZUS, jeżeli obejmie stanowisko wicepremiera w rządzie Mateusza Morawieckiego. Sprawdź, jak Jarosław Kaczyński może zyskać wyższą emeryturę.

Emeryt Jarosław Kaczyński mimo pobierania świadczeń emerytalnych wciąż pozostaje aktywny zawodowo jako poseł oraz prezes PiS. Teraz, wedle wszelkich doniesień, ma zostać emerytem aktywnym w rządzie PiS i objąć stanowisko wicepremiera. Jeżeli do tego dojdzie, Kaczyńskiemu nie tylko wzrosną zarobki, ale i pojawi się możliwość zwiększenia sobie emerytury nie bacząc na waloryzację. Jak to możliwe?

PRZECZYTAJ TAKŻE: Nowy wiek emerytalny! Szykują się wielkie zmiany w emeryturach. Kto skorzysta?

Jarosław Kaczyńskim sam musi zdecydować, czy chce dostać z ZUS wyższą emeryturę. Nabędzie takie prawo, bowiem jako wicepremierowi wzrosną też jego pensja. Kaczyńskiego nie dotyczą ograniczenia w kwestii dorabiania do emerytury, gdyż osiągną już wiek emerytalny. Tylko osoby, które przeszły na emeryturę wcześniej muszą ograniczać swoje dochody, by nie zmniejszono im emerytur lub nawet całkowicie je wstrzymano. Prezes PiS jak KAŻDY emeryt może raz do roku poprosić ZUS o ponowne przeliczenie jego emerytury. Tą Zakład Ubezpieczeń Społecznych wyliczy, sprawdzając dochody, jakie emeryt osiągnął po zdecydowaniu się na pobieranie świadczenia. Wtedy też Kaczyński może się dowiedzieć, jaką nową emeryturę otrzyma.

ZOBACZ KONIECZNIE: Beata Szydło jak KRÓLOWA. Może się pławić w luksusach [ZDJĘCIA]

Warto przypomnieć, że prezes PiS już wcześniej podniósł swoją emeryturę. Po pierwsze, oficjalnie emerytem został 2 lata później, niż mógł, a więc zwiększył swój kapitał w ZUS. Po drugie, wstrzymał się z pobieraniem emerytury do lipca, kiedy to świadczenie naliczane było korzystniej.

Express Biedrzyckiej - Paweł Kowal: W rządzie obudził się gen boskości. Myślą: Polska to my!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze