Iwona Waksmundzka-Olejniczak

i

Autor: Krystian Dobuszynski/REPORTER Iwona Waksmundzka-Olejniczak związana była z PKN Orlen od lutego 2018 r.

Nowa prezes PGNiG. Kim jest Iwona Waksmundzka-Olejniczak?

2022-04-07 18:14

Rada Nadzorcza PGNiG powołała Iwonę Waksmundzką-Olejniczak na stanowisko prezesa spółki z dniem 9 kwietnia - poinformowało w czwartek PGNiG. Nowa prezes dotychczas kierowała należącą do grupy Orlen energetyczną spółką Energa. Poprzedni prezes PGNiG Paweł Majewski ustąpił ze stanowiska 25 marca, spółka nie podała powodów jego rezygnacji. Kim jest Iwona Waksmudzka-Olejniczak, nowa prezes PGNiG?

Jak podało PGNiG, Iwona Waksmundzka-Olejniczak obejmie stanowisko prezesa na okres VI kadencji zarządu spółki, kończącej się 10 stycznia 2023 r. Z informacji Energi wynika, że Iwona Waksmundzka-Olejniczak związana była z PKN Orlen od lutego 2018 r., gdzie najpierw pełniła funkcję dyrektora Biura Relacji Inwestorskich, a następnie - od lutego 2019 r. - dyrektora wykonawczego ds. strategii i relacji inwestorskich.

Funkcję prezesa zarządu Energi objęła pod koniec października 2021 r. Wcześniej była wiceprezesem zarządu ds. korporacyjnych tej spółki. 30 marca 2022 r. rada nadzorcza Energi powołała ją na nową kadencję na stanowisku prezesa zarządu.

Wcześniej, w latach 2016-2017 pracowała na stanowiskach menadżerskich w Banku Ochrony Środowiska, gdzie nadzorowała obszar bankowości prywatnej, a następnie bankowości korporacyjnej. W latach 2013-2016 jako menadżer w Plus Banku odpowiadała za budowę, kształtowanie i realizację strategii marketingowej oraz polityki komunikacji zewnętrznej. Z kolei w latach 2002-2012 w Invest Banku zarządzała bankowością detaliczną i odpowiadała za kształtowanie oferty produktowej oraz budowę i realizację strategii banku.

Super Raport 01.04 (gen. Jan Rajchel, Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, Aleksandra Rutkowska) Sedno Sprawy: Jacek Sasin

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA to spółka giełdowa, zajmująca się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej, importem gazu, a także, poprzez kluczowe spółki, magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych oraz produkcją ciepła i energii elektrycznej.

W Polsce PGNiG jest największym importerem i dostawcą gazu ziemnego. Skarb Państwa ma w PGNiG prawie 72 proc. akcji. 15 marca 2022 r. Prezes UOKiK zgodził się na warunkowe przejęcie PGNiG przez PKN Orlen.

Sonda
Czy regularnie opłacasz swoje rachunki?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze