Ceny paliw na Orlenie

i

Autor: SHUTTERSTOCK Ceny paliw na Orlenie

Orlen daje dodatkowe zniżki klientom. Jak je dostać?

2022-02-02 17:04

Niedawno na Orlenie ogłoszono obniżki cen paliw w związku z rządowym pomniejszeniem podatku VAT na paliwa z 23 proc. do 5 proc. Okazuje się, że to niejedyna obniżka, jaka czeka kierowców. Choć właściciele aut elektrycznych nie tankują benzyny, ani oleju napędowego, to tarcza antyinflacyjna obniżyła VAT na energię elektryczną. Obniżki jednak mogą nie odczuć, bo korzystają z niej głównie detaliści. Mają jednak szansę, Orlen zapewnia zniżki na ładowanie dla tych, którzy korzystają z aplikacji koncernu.

Niższe ceny na Orlenie, także dla właścicieli aut elektrycznych

Po obniżeniu podatku VAT ceny paliw spadły do granicy ok. 5,19-5,30 zł/l, w zależności od miejsca i typu paliwa. Z kolei dzięki obniżeniu VAT-u na energię elektryczną do 5 proc. W związku z tym nie obniżono jednak cen za ładowanie, ale za to detaliści płacą mniejsze rachunki, nawet o 30-35 groszy mniej za jedną kilowatogodzinę. Orlen zaoferował jednak właścicielom aut elektrycznych zniżkę, która działa od 1 lutego.

ZOBACZ Czy ceny na stacjach faktycznie spadły? Te dane mówią wszystko

Tak wygląda polski samochód elektryczny

Tańsze ładowanie z aplikacją Orlen Charge

Ładowanie samochodu elektrycznego na Orlenie kosztuje 1,43 zł/kWh. W przypadku ładowarek z prądem stałym o mocy 50 kW, cena to 1,99 zł/kWH. Najmocniejsze ładowarki o mocy 100 czy 150 kW ładowanie kosztuje 2,39 zł/kwH.

Jeśli posiadamy aplikację Orlen Charge, w zwykłej ładowarce zapłacimy 1,22 zł za kW/H (21 gr różnicy). Przy ładowarce z prądem stałym cena wyniesie 1,70 zł/kWh (29 gr różnicy). W przypadku najmocniejszych szybkich ładowarek, cena dla klientów z aplikacją to 2,04 zł/kWh (35 gr taniej).

Ceny promocyjne obowiązują od 1 lutego. Przez pierwszy dzień promocji, nawet jeśli nie posiadaliśmy aplikacji, ładowaliśmy po stawce promocyjnej. Promocja trwa do 31 lipca 2022 roku, czyli do zakończenia obniżek VAT z tarczy antyinflacyjnej 2.0.

Sonda
Zdecydowałbyś się na samochód elektryczny?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze