Gigantyczne podwyżki emerytur z ZUS! Emeryci chcą takich wypłat

2021-02-25 5:52 wsb
emerytury 2021
Autor: SHUTTERSTOCK emerytury 2021

Nowa waloryzacja rent i emerytur zbliża się wielkimi krokami, a tym samym rekordowe podwyżki dla emerytów. Tak przynajmniej zapowiada rząd Mateusza Morawieckiego, choć sami seniorzy zdają się być podwyżkami rozczarowani. Najzwyczajniej w świecie emerytura większości Polaków nie pozwala godnie żyć. Sprawdziliśmy więc, ile powinny wynosić świadczenia emerytalne z ZUS, by emeryci byli zadowoleni.

Podwyżki emerytur, jak co roku, odbędą się w marcu. To wtedy nastąpi waloryzacja rent i emerytur 2021, czyli coroczne przeliczenie świadczeń przez ZUS. W tym roku emeryci mogą liczyć na wzrost swoich świadczeń o 4,24 proc. Już samo to nie podoba się emerytom - oznacza, że seniorzy otrzymujący minimalną krajową emeryturę dostaną niecałe 51 złotych podwyżki (TUTAJ pisaliśmy, co o takiej waloryzacji myślą emeryci), a to da im 1251 złotych wypłat z ZUS. Kwota śmieszna przy dzisiejszych cenach na półkach, które stale rosną.

Emerytury 2021. Seniorzy dostaną 14 emeryturę! Znamy kwotę i termin wypłaty z ZUS

Dlatego zapytaliśmy, co o emeryturach w Polsce myślą czytelnicy "Super Expressu" i "Super Biznesu". Ile ich zdaniem powinna wynosić godna emerytura, za którą senior może normalnie żyć w naszym kraju? W naszej sondzie wzięło udział ponad 30 tys. osób. Aż 41 proc. z nich uznało, że godna emerytura to 4000 złotych. Nieco mniej, bo 36 proc. odpowiedziało, że godnie emeryt wyżyje w Polsce za 3000 złotych. 18 proc. chciałoby otrzymywać z ZUS świadczenie emerytalne w postaci 5000 złotych lub więcej, a dla 5 proc. wystarczyłoby 2000 złotych.

ZOBACZ: Ile zarabia czyściciel uszu, rzeźnik, astrolog, sprzedawca herbaty? Szokujące zarobki!

Trzeba przyznać, że wymagania są duże biorąc pod uwagę minimalną emeryturą jak i średnią (ok. 2500-2600 złotych). Póki co na pocieszenie emerytom pozostaje pewna wypłata trzynastej emerytury, obiecana czternastka i wspomniana waloryzacja.

W tabeli poniżej możecie sprawdzić, jak wzrosną emerytury podczas waloryzacji rent i emerytur 2021.

Bardzo trudne czasy dla artystów
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze