żabka sklep szyld

i

Autor: Marcin Wziontek / SUPER EXPRSS

Odbiór InPost w Żabce

Paczki InPostu nie odbierzemy już z Żabki. Koniec współpracy

2022-10-11 11:36

InPost i Żabka Polska zakończyły pilotażową współpracę - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Klienci nie mogą już odbierać ani nadawać przesyłek InPost w sklepach Żabka ani wybierać sklepu Żabka oraz Paczkomatów znajdujących się w tych sklepach jako punktów odbioru przesyłek. Paczki InPost można było nadawać w sklepach Żabka od 2016 roku. Przesyłki kurierskie operatora można było także odbierać przy kasie w Żabkach.

Paczkomaty InPost typu InDoor w Żabce

Od stycznia tego roku Żabka i InPost rozpoczęły pilotaż, w ramach którego w wybranych sklepach Żabka pojawiły się Paczkomaty InPost typu InDoor. Obie firmy deklarowały wtedy chęć rozwoju usług nadawania i odbioru przesyłek w wybranych sklepach sieci Żabka. - Paczkomaty zostały dostosowane do potrzeb sieci convenience tak, by w pełni uzupełniały portfolio oferowanych w Żabce usług.

Przesyłki InPost będzie można odebrać również w tradycyjnej formule przy kasie. Współpraca na największym operatorem logistycznym jest naturalnym uzupełnieniem udogodnień jakie Żabka dotychczas oferowała swoim klientom - mówił portalowi Wirtualnemedia.pl w styczniu Wojciech Kądziołka, rzecznik InPostu.

Koniec współpracy

"W ostatnich dniach franczyzobiorcy Żabki zostali poinformowani o zakończeniu współpracy z InPostem" - podaje portal Wirtualnemedia.pl. Od 7 października zablokowana została możliwość nadawania i odbioru paczek InPost w Żabkach oraz w Paczkomatach na terenie sklepów sieci. Przesyłki skierowane do odbioru w sklepach Żabka lub do paczkomatów do 6 października zostaną obsłużone jak dotychczas.

- Zakończyliśmy program pilotażowy instalacji paczkomatów InPost w sklepach sieci Żabka i obie strony zdecydowały o braku kontynuacji współpracy - poinformowało portal Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Żabki. Detalista zapewnia, że zgodnie ze swoją strategią biznesową zamierza "dalej rozwijać segment usług convenience dostępnych w sieci Żabka, także tych związanych z odbiorem i nadaniem paczek". Klienci sklepów Żabka nadal mogą nadawać i odbierać przesyłki w sklepach w ramach usług Poczty Polskiej i DHL.

Sonda
Korzystasz z paczkomatów lub innych automatów pocztowych?
Forum w Karpaczu 2022: Aleksandra Wilk
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze