Gdzie działają składy węgla KDW
Kryzys węglowy w Polsce wciąż trwa. Sytuację ma poprawić stworzenie większej ilości punktów odbioru węgla. Od 6 września w Polsce działa już 21 składów KDW w województwach:
- podkarpackim (w Uhercach i Wólce Sokołowskiej),
- łódzkim (w Łowiczu), zachodniopomorskim (w Maszewie),
- pomorskim (w Czersku i Łapalicach),
- małopolskim (w Tenczynku, Brzesku, Żabnie, Tarnowie i Proszowicach),
- opolskim (w Praszce),
- warmińsko-mazurskim (w Kisielicach i Pasłęku),
- podlaskim (w Woli Zambrowskiej),
- świętokrzyskim (w Jędrzejowie i Busku Zdroju),
- wielkopolskim (w Kępnie),
- lubelskim (w Karczmiskach),
- mazowieckim (w Otwocku i Radzanowie)
Takich miejsc będzie coraz więcej. Chodzi o to, by ujednolicić standardy dowozu opału do klientów, ułatwić oraz obniżyć koszt dostawy węgla. Dostawcy KDW wydają w składach na terenie kraju opał kupiony wcześniej przez klienta w sklepie internetowym PGG S.A. Na życzenie i za dodatkową opłatą mogą dostarczyć węgiel bezpośrednio pod adres gospodarstwa domowego.
Polecany artykuł:
Tańszy węgiel dla niektórych emerytów. Specjalna oferta PGG
PGG ma specjalną ofertę dla emerytów i rencistów. Niestety, skorzystać z niej mogą tylko wybrani seniorzy. Emeryci, renciści, członkowie ich rodzin uprawnieni do renty rodzinnej po górnikach, znajdujący się w szczególnie rudnej sytuacji osobistej, mogą zwrócić się do macierzystej kopalni lub zakładu, która obsługiwała ich w przeszłości w zakresie węgla emeryckiego, o możliwość zakupu jednorazowo do trzech ton węgla dla jednego adresu. Węgiel będzie dostępny w cenach ze sklepu PGG. Pomoc jest na wniosek.
Taki wniosek o węgiel bezpośrednio z kopalni ma zawierać uzasadnienie prośby oraz wydruk z CEEB lub potwierdzenie wystawione przez administratora budynku, że lokal ogrzewany jest za pomocą indywidualnego pieca. We wniosku należy wskazać sortyment węgla oraz kopalnię. Wnioski o węgiel można składać do 31 października 2022 roku. Co bardzo ważne, oferta nie jest skierowana do osób, które już kupiły węgiel w 2022 roku w PGG.
Polecany artykuł:
Czy zimą Polacy będą mieli czym ogrzać domy?
Włącz podcast i poznaj najnowsze prognozy!
Listen to "Zimą zabraknie opału? "Na zwiększenie krajowego wydobycia nie ma co liczyć" - Piotr Woźniak [Express Biedrzyckiej]" on Spreaker.