Pieniądze to nie wszystko - Hubert Biskupski

i

Autor: MONTAŻ SE Pieniądze to nie wszystko - Hubert Biskupski

Pieniądze to nie wszystko: Czy Polska musi się zbroić? Odpowiada szef PGZ

2022-04-29 15:32

Zastępca redaktora naczelnego "Super Expressu" Hubert Biskupski zaprasza na kolejny odcinek programu „Pieniądze to nie wszystko”. Gościem był Sebastian Chwałek, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Zapis wywiadu możecie oglądać oglądać na łamach "Super Biznesu".

"Super Biznes" zaprasza na kolejną ważną rozmowę zastępcy redaktora naczelnego "Super Expressu" Huberta Biskupskiego w cyklu "Pieniądze to nie wszystko". Gościem "Super Biznesu" by łSebastian Chwałek, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Zapis programu możecie oglądać na łamach "Super Biznesu". Wideo znajdziecie poniżej.

"Pieniądze to nie wszystko": Oglądaj nowy odcinek

Tematem programu będą m.in. konsekwencje wojny na Ukrainie dla polskiego przemysłu obronnego. Jakie są strategiczne kierunki rozwoju PGZ? O tym rozmawialiśmy z prezesem PGZ.

Program "Pieniądze to nie wszystko" do obejrzenia na YouTube SE.pl i Facebooku "Super Biznesu".

- Atak Rosji na Ukrainę to wydarzenie bez precedensu w historii ostatnich dekad w Europie i na swie4cie. To niebezpieczeństwo, które niesie za sobą działanie Putina powoduje, że nie można spać spokojnie i nigdy w najbliższej przyszłości nie będziemy pewni swojego i europejskiego bezpieczeństwa - powiedział prezes PGZ.

Jak dodał, świat podejrzewał, że taka sytuacja może się zdarzyć, ale kilka miesięcy wcześniej, ze względu na niepokoje na granicy z Białorusią, spółki rozpoczęły przygotowania do niezbędnego zwiększenia produkcji. Poranek 24 lutego potwierdził skuteczność wcześniejszych działań.

Sebastian Chwałek, prezes PGZ

W poprzednich odcinkach programu, mogliśmy wysłuchać m.in. Sławomira Dudka, głównego ekonomistę Forum Obywatelskiego Rozwoju. Ekspert wyjaśnił widzom co wojna w Ukrainie oznacza dla naszych kieszeni. Jak tłumaczył, drożyzna wynika nie tylko z problemów zewnętrznych takich jak wojna na Ukrainie, czy kryzys energetyczny, ale również z transferów socjalnych wyższych niż dochody gospodarki.

Gościem był także Marcin Klucznik, ekonomista Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Tematem programu była inflacja. Krzysztof Ardanowski, były minister rolnictwa wyjaśnił czy wojna na Ukrainie sprawi, że podstawowe produkty z codziennego koszyka staną się dobrami luksusowymi.

Sonda
Kiedy skończy się wojna na Ukrainie?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze