Spóźnisz się z rozliczeniem PIT? Może Cię to kosztować kilkanaście tysięcy

i

Autor: Urząd Skarbowy Spóźnisz się z rozliczeniem PIT? Może Cię to kosztować kilkanaście tysięcy

PIT 2021. Do kiedy musisz rozliczyć PIT za 2020 rok?

2021-04-30 10:47

UWAGA! To ostatni dzwonek na rozliczenie PIT 2021. Czas na złożenie zeznania podatkowego za 2020 rok mamy dziś do północy. Tym, którzy zostawili sobie wypełnianie PIT za 2020 rok na ostatnią chwilę przypominamy, że mogą to zrobić zarówno elektronicznie, korzystając z z usługi Twój e-PIT, jak i formie papierowej. Jedno jest pewne – na wywiązanie się z tego obowiązku wobec Urzędu Skarbowego został im już tylko jeden dzień. Trzeba się spieszyć, bo wszystkie zeznania PIT zostaną automatycznie zaakceptowane w usłudze Twój e-PIT dziś o północy.

To już ostatni moment na rozliczenie PIT 2021, a dokładnie na złożenie zeznania podatkowego za 2020 rok. Ostateczny termin mija 30 kwietnia 2021 roku, czyli dziś. Jeśli jeszcze nie zabraliście się za wypełnienie obowiązku podatkowego trzeba się spieszyć. Przypominamy, że złożyć PIT za 2020 rok można zarówno elektronicznie, jak i w formie papierowej. Aby złożyć zeznanie podatkowe on line wystarczy skorzystać z usługi Twój e-PIT. W tym roku, tak jak w poprzednim, osoby, które nie wprowadzają zmian ani odliczeń w swoim zeznaniu podatkowym nie muszą nic robić, bo zostaną rozliczone automatycznie. Warto jednak, by nawet Co, którzy nie mają żadnych odliczeń skontrolowali swoje zeznania on-line, by mieć pewność, ze wszystko jest w porządku i nie mam żadnej niedopłaty. Może się bowiem zdarzyć, że do zapłaty zostanie 1 zł i nieuregulowanie tego może zakończyć się nawet wpisem do rejestru dłużników. Osoby, które zdecydowały się na rozliczenie PIT w formie papierowej formularz mogą złożyć także do 30 kwietnia. Albo w urzędach skarbowych w punktach podawczych albo do specjalnych urn na dokumenty. PIT za 2020 rok można także złożyć pocztą. W tym przypadku o terminie rozliczenia decyduje data stempla pocztowego.

Super Raport 29.04 (Goście: Radosław Sikorski - eurodeputowany, PO, prof. Antoni Dudek - historyk, gen. Grzegorz Gielerak) Sedno Sprawy: Małgorzata K

Jeśli okaże się, że PIT trzeba będzie skorygować, można to zrobić po 30 kwietnia. Tu także są dwa warianty: można korekty dokonać w usłudze Twój e-PIT oraz na papierowym formularzu.

Sonda
Czy rozliczyłeś już swój PIT w tym roku?
Najnowsze