Straż pożarna

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Straż pożarna

PKN Orlen przeznaczy 2 mln zł dla jednostek straży pożarnej

2022-05-04 12:15

PKN Orlen przeznaczy 2 mln zł na wsparcie strażaków zawodowych i ochotników. W przypadający w środę Międzynarodowy Dzień Strażaka ruszył nabór do kolejnej edycji programu "Orlen dla Strażaków", który prowadzi Fundacja Orlen. Wnioski można składać do 4 lipca - podał koncern.

PKN Orlen, informując w środę o planowanym wsparciu Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej, zaznaczył, że do tej pory na zakup niezbędnego, specjalistycznego sprzętu dla strażaków koncern przekazał łącznie ponad 19 mln zł. Jak podkreślono w informacji, od początku funkcjonowania programu "Orlen dla Strażaków" wsparcie otrzymało blisko 1700 jednostek z całej Polski.

"PKN Orlen przeznaczy kolejne 2 mln zł na wsparcie ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej. W Międzynarodowy Dzień Strażaka, przypadający na 4 maja, rusza nabór do kolejnej edycji programu „ORLEN dla Strażaków”, który prowadzi Fundacja Orlen" - ogłosił w środę koncern. Jak zapowiedział, wnioski można składać do 4 lipca.

Prezes PKN Orlen zapewnia: Paliwa w Polsce nie brakuje i nie zabraknie

-Strażacy to liderzy lokalnych społeczności, którzy nie tylko dbają o bezpieczeństwo, ale też podejmują działania o charakterze społecznym – edukują najmłodszych i organizują zajęcia sportowe dla mieszkańców. Od lat niezmiennie cieszą się ogromnym zaufaniem Polaków. Pokazali niezwykłe zaangażowanie, udzielając aktywnie wsparcia uchodźcom z Ukrainy- powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie.

Prezes PKN Orlen zapewnił, że koncern "docenia chęć bezinteresownego niesienia pomocy bez względu na okoliczności".

-Jako lider branży i odpowiedzialny pracodawca, dbamy o to, aby strażacy mieli odpowiednie wsparcie i byli jak najlepiej przygotowani do wykonywania swojej pracy - dodał Obajtek.

-Nasze wsparcie często trafia do jednostek z małych miast i wsi, które dzięki otrzymanym grantom stają się bardziej nowoczesne. Dlatego w ramach kolejnej edycji programu +Orlen dla Strażaków+ przeznaczymy na wsparcie dla ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej aż 2 mln zł. Zapraszamy wszystkie jednostki do składania wniosków - powiedziała prezes korporacyjnej Fundacji Orlen Katarzyna Różycka.

PKN Orlen poinformował, ze tylko w 2021 r. darowizny trafiły do 267 jednostek, w tym do Ochotniczej Straży Pożarnej w Stobnie, która za otrzymane środki kupiła zestaw hydrauliczny do usuwania skutków wypadków drogowych.

-Do tej pory, kiedy dochodziło do groźnego wypadku i konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu, trzeba było czekać na jednostkę z Kalisza lub jednostkę gminną. A przy wypadkach czas ma ogromne znaczenie. Teraz, mając specjalistyczny sprzęt, sami możemy podjąć interwencję – podkreślił druh Wojciech Różalski, strażak ochotnik ze Stobna. Jednostka ta czuwa na bezpieczeństwem blisko 9 tys. okolicznych mieszkańców.

PKN Orlen zwrócił uwagę, że darowizny otrzymane w ramach programu "Orlen dla Strażaków" w przypadku innych jednostek pozwoliły na zakup zarówno podstawowego sprzętu, jak wyposażenie osobiste ratowników, torby z zestawami medycznymi czy też automatyczne defibrylatory, jak i bardziej specjalistycznego wyposażenia, np. dronów.

Sonda
Jakie paliwo najczęściej tankujesz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze