Straż pożarna

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Straż pożarna

PKN Orlen przeznaczy 2 mln zł dla jednostek straży pożarnej

2022-05-04 12:15

PKN Orlen przeznaczy 2 mln zł na wsparcie strażaków zawodowych i ochotników. W przypadający w środę Międzynarodowy Dzień Strażaka ruszył nabór do kolejnej edycji programu "Orlen dla Strażaków", który prowadzi Fundacja Orlen. Wnioski można składać do 4 lipca - podał koncern.

PKN Orlen, informując w środę o planowanym wsparciu Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej, zaznaczył, że do tej pory na zakup niezbędnego, specjalistycznego sprzętu dla strażaków koncern przekazał łącznie ponad 19 mln zł. Jak podkreślono w informacji, od początku funkcjonowania programu "Orlen dla Strażaków" wsparcie otrzymało blisko 1700 jednostek z całej Polski.

"PKN Orlen przeznaczy kolejne 2 mln zł na wsparcie ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej. W Międzynarodowy Dzień Strażaka, przypadający na 4 maja, rusza nabór do kolejnej edycji programu „ORLEN dla Strażaków”, który prowadzi Fundacja Orlen" - ogłosił w środę koncern. Jak zapowiedział, wnioski można składać do 4 lipca.

Prezes PKN Orlen zapewnia: Paliwa w Polsce nie brakuje i nie zabraknie

-Strażacy to liderzy lokalnych społeczności, którzy nie tylko dbają o bezpieczeństwo, ale też podejmują działania o charakterze społecznym – edukują najmłodszych i organizują zajęcia sportowe dla mieszkańców. Od lat niezmiennie cieszą się ogromnym zaufaniem Polaków. Pokazali niezwykłe zaangażowanie, udzielając aktywnie wsparcia uchodźcom z Ukrainy- powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie.

Prezes PKN Orlen zapewnił, że koncern "docenia chęć bezinteresownego niesienia pomocy bez względu na okoliczności".

-Jako lider branży i odpowiedzialny pracodawca, dbamy o to, aby strażacy mieli odpowiednie wsparcie i byli jak najlepiej przygotowani do wykonywania swojej pracy - dodał Obajtek.

-Nasze wsparcie często trafia do jednostek z małych miast i wsi, które dzięki otrzymanym grantom stają się bardziej nowoczesne. Dlatego w ramach kolejnej edycji programu +Orlen dla Strażaków+ przeznaczymy na wsparcie dla ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej aż 2 mln zł. Zapraszamy wszystkie jednostki do składania wniosków - powiedziała prezes korporacyjnej Fundacji Orlen Katarzyna Różycka.

PKN Orlen poinformował, ze tylko w 2021 r. darowizny trafiły do 267 jednostek, w tym do Ochotniczej Straży Pożarnej w Stobnie, która za otrzymane środki kupiła zestaw hydrauliczny do usuwania skutków wypadków drogowych.

-Do tej pory, kiedy dochodziło do groźnego wypadku i konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu, trzeba było czekać na jednostkę z Kalisza lub jednostkę gminną. A przy wypadkach czas ma ogromne znaczenie. Teraz, mając specjalistyczny sprzęt, sami możemy podjąć interwencję – podkreślił druh Wojciech Różalski, strażak ochotnik ze Stobna. Jednostka ta czuwa na bezpieczeństwem blisko 9 tys. okolicznych mieszkańców.

PKN Orlen zwrócił uwagę, że darowizny otrzymane w ramach programu "Orlen dla Strażaków" w przypadku innych jednostek pozwoliły na zakup zarówno podstawowego sprzętu, jak wyposażenie osobiste ratowników, torby z zestawami medycznymi czy też automatyczne defibrylatory, jak i bardziej specjalistycznego wyposażenia, np. dronów.

Sonda
Jakie paliwo najczęściej tankujesz?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany