Orlen wypracował 10,2 mld zł zysku netto w ub.r.

i

Autor: Marcin Gadomski/Super Express Orlen wypracował 10,2 mld zł zysku netto w ub.r.

PKN Orlen wypracował 10,2 mld zł zysku netto. Koncern zapowiada inwestycje w zeroemisyjną energetykę

2022-01-27 8:03

Polski Koncern Naftowy Orlen wypracował w ubiegłym roku 131,6 mld zł przychodów ze sprzedaży oraz 10,2 mld zł zysku netto. Jak podała spółka, w wypracowaniu rekordowych wyników największy wkład miały obszar petrochemii, energetyki i rafinerii, a 13 proc. zysku całego Koncernu było udziałem segmentu detalicznego w Polsce.- poinformowała spółka 27 stycznia br.

Skutecznie realizujemy założenia strategii, rozwijając i jednocześnie wykorzystując potencjał całej Grupy Orlen. W połączeniu z efektywnym zarządzaniem przynosi to oczekiwane rezultaty. Rekordowe wyniki, które osiągnęliśmy w 2021 roku, to efekt naszej właściwej decyzji o dywersyfikacji działalności - powiedział cytowany w komunikacie prezes Orlenu Daniel Obajtek.

Konsekwentnie inwestujemy w nasz podstawowy biznes, jednocześnie mocno angażując się w rozwój nowych obszarów, a to przekłada się na konkretne korzyści. Mamy silne fundamenty finansowe i jesteśmy dobrze przygotowani na strategiczne wyzwania. To przede wszystkim budowa zintegrowanego koncernu multienergetycznego, który będzie liderem transformacji energetycznej w Europie Środkowej. 

Wypracowany w minionym roku zysk przyczyni się do realizacji naszych kolejnych inwestycji, w tym w nisko- i zeroemisyjną energetykę. Będą one wzmacniać pozycję koncernu na międzynarodowym rynku, budując jego trwałą wartość dla akcjonariuszy i siłę polskiej gospodarki" – dodał prezes.

Czytaj także: Orlen otworzył fabrykę glikolu w Trzebini

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek: Przez sport budujemy wartość marki
Sonda
Czy połączenie Orlenu i Lotosu to dobry pomysł?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze