Pieniądze

i

Autor: Shutterstock / Zdjęcie ilustracyjne

Podwyżki pensji 2022: W tych zawodach najlepiej się zarabia

2022-02-10 13:52

"Już wiemy, ile będą zarabiać specjaliści w 2022 roku i kto może liczyć na podwyżki!" - czytamy w raporcie "Przegląd Wynagrodzeń 2022" Devire, firmy rekrutacyjnej i outsourcingowej. Na wysokie zarobki i podwyżki mogą liczyć specjaliści od m.in. IT, digital, e-commerce, logistyki oraz budownictwa. Specjaliści mogą liczyć nawet na 10-15 proc. wzrost wynagrodzeń. „Przegląd wynagrodzeń. Polska 2022” zawiera aktualne wynagrodzenia z podziałem na specjalizacje.

Na liście potrzeb firm pierwsze miejsca zajmują stanowiska w obszarze e-commerce. Na stanowisku E-commerce Director miesięcznie można zarobić średnio 30 tysięcy złotych, ale zdarza się, że pensje sięgają nawet 45 tysięcy złotych. Równie wysokie wynagrodzenia są w branży q-commerce (obsługa małych zakupów z bardzo szybką dostawą).

Dyrektor marketingu zarabia od 23 do 35 tysięcy złotych. Dyrektor sprzedaży od 25 do 35 tysięcy złotych, a od 12 do 17 tysięcy Brand Manager, który odpowiada za budowanie świadomości marki.

Rewolucja! Pensja minimalna ZALEŻNA od miejsca zamieszkania! Gdzie zarobisz najwięcej?

Wykwalifikowane kadry

W branży budowlanej dużym zainteresowaniem cieszą się stanowiska Project Managerów. Ich pensje wynoszą od 15 do 22 tysięcy złotych. Kierownicy budowy zarabiają od 12 do 18 tysięcy złotych, kierownicy robót od 11 do 16 tysięcy złotych, a architekci od 10 do 18 tysięcy złotych.

"Zainteresowaniem będą cieszyć się również stanowiska pracy w budownictwie handlowym. Wykwalifikowanej kadry inżynierskiej będą potrzebować nowe projekty z obszaru całej Polski" - podaje Devire.

Sonda
Czy sportowcy powinni mieć zapewnioną godną pensję?

Oczekiwania finansowe

Eksperci są przekonani, że wynagrodzenia w najbardziej poszukiwanych zawodach, w 2022 roku, wzrośnie średnio od 10 do 15 procent.

Lepszych wynagrodzeń oczekują sami zainteresowani. Z badań firmy rekrutacyjnej wynika, że 85 proc. pracowników, którzy w ciągu ostatniego roku dostali podwyżkę, nadal ma wyższe oczekiwania finansowe.

Najnowsze