Włodzimierz Czarzasty

i

Autor: Marcin Smulczyński Włodzimierz Czarzasty zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy

Polakom nie starcza pieniędzy. Czarzasty: jak rodzina kupi za dużo na bazarze, to nie pójdzie do apteki

2022-07-08 17:35

Jak dziś rodzina idzie na bazar, to brakuje jej pieniędzy, żeby kupić to, co jest jej potrzebne. Jak kupi za dużo na bazarze, to nie pójdzie do apteki – mówił podczas konferencji prasowej w Choszcznie współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty. Dodał, że dzisiejsza rodzina, to jest rodzina, która "nie ma często mieszkania dla młodego pokolenia". - A jak to młode pokolenie chce wziąć kredyt, to go nie dostaje. A jak go dostaje, to dzięki panu, panie prezydencie oraz dzięki panu Glapińskiemu, którego pan wskazał na szefa Narodowego Banku Polskiego, płaci za raty tego kredytu 1/3 więcej, niż płaciła jeszcze cztery miesiące temu - mówił Czarzasty.

Włodzimierz Czarzasty ostro o Adamie Glapińskim

Wskazał, że w czwartek po raz dziesiąty Rada Polityki Pieniężnej podniosła stopy procentowe o 50 pkt bazowych. Jak podkreślił Tusk, szef NBP "po raz dziesiąty oszukał naród. Obiecał naszemu narodowi, Polkom i Polakom, pół roku temu, że nie będzie inflacji. Dwa miliony gospodarstw wzięło kredyty" - mówił. Dodał też, że prezes NBP "oszukał młode pokolenie", mówiąc m.in., że nie będzie inflacji i zwiększonych rat kredytów.

Podczas konferencji prasowej odniósł się też do spraw socjalnych, pytając co Prawo i Sprawiedliwość zrobiło m.in. w kwestii leczenia, praworządności, budownictwa, czy podwyżek dla pracowników budżetówki i emerytów. "Śmiecie mówić, że rozwiązaliście wszystkie problemy, bo daliście 13. i 14. emeryturę. A jednocześnie inflacja zabrała 11. i 12. emeryturę. Czy wy to wiecie, że każda – co szósta złotówka – wyfrunęła, wyparowała" – mówił wicemarszałek Sejmu. Przedstawiciele Lewicy podkreśli, że ludziom na Zachodnim Pomorzu żyje się gorzej, niż w ciągu ostatnich lat.

„Pieniądze to nie wszystko” – Andrzej Hawryluk

Lewica odbędzie trasę po Polsce z hasłem "Bezpieczna rodzina" 

"Dwadzieścia pięć lat – tyle w Polsce nie mieliśmy drożyzny, jak teraz. Inflacja najwyższa od 25 lat, raty kredytów – 1500, 2 tys., czasami 3 tys. większe niż pół roku temu" – wyliczał szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski. Polityk podkreślił też, że z hasłem "Bezpieczna rodzina" Lewica odbędzie trasę po Polsce. Wskazał, że "bezpieczna rodzina" to ludzie, którzy nie martwią się m.in. o to, czy w budżecie domowym wystarczy pieniędzy na opłacenie rachunków i zakup żywności.

"Prawda jest taka: Prawo i Sprawiedliwość po siedmiu latach rządów obróciło się plecami do polskiej rodziny. Zostawiło ją samą. Lewica rodziny samej nie zostawi. Złożyliśmy ustawy, czekamy na ich procedowanie" – powiedział Gawkowski. Projekty Lewicy dotyczą m.in. kwestii zamrożenia rat kredytów, waloryzacji emerytur i podwyżek dla strefy budżetowej.

Najnowsze