Portfel

i

Autor: Pixabay Czy grozi nam kryzys?

Prezes ING Banku Śląskiego – szykujmy się na najgorsze

2022-07-04 12:34

"Nie jesteśmy przygotowani na kryzys, bo politycy przygotowują się do... wyborów" — twierdzi Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego w rozmowie z "Pulsem Biznesu". Dodał, że mamy do czynienia z "gwałtownym załamaniem się świata, jaki znaliśmy". - Mamy do czynienia z kolejnym kryzysem, a przez ostatnie 30 lat w Polsce go nie zaznaliśmy - stwierdził Bartkiewicz.

Czy grozi nam kryzys gospodarczy? Prezes ING Banku Śląskiego wyjaśnia

Co powinniśmy zrobić w związku z nadciągającym kryzysem? Na to pytanie próbował odpowiedzieć Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego w rozmowie z "Pulsem Biznesu". Bartkiewicz stwierdził, że jeśli zbliża się coś, co wzbudza nasz niepokój, powinniśmy "odłożyć na bok nieistotne tematy". - Po drugie — zorganizować sztaby kryzysowe czy zebrać specjalistów z różnych dziedzin i szykować się — nawet jeśli zakładamy, że rozwój wypadków nie będzie aż tak zły — na najgorszy, czarny scenariusz - powiedział Bartkiewicz.

Dodał, że wszczynanie nadmiarowych dyskusji o charakterze wyborczym i włączanie w to sfery gospodarczej "odciąga uwagę od rzeczy najważniejszych, czyli przygotowań na kryzys".

Pieniądze to nie wszystko - Jerzy Hausner

Prezes ING Banku Śląskiego - "najsłabsi poniosą największy koszt"

- Wybory są w przyszłym roku, a my już dzisiaj mamy sytuację kryzysową. To, że nadciąga kryzys, jest o wiele ważniejsze niż wybory w przyszłym roku - powiedział w rozmowie z "PB" Bartkiewicz. Dodał, że obecnie świat ulega gwałtownej zmianie, a dynamika jest tak duża, że "nie wiemy, w jaką stronę to wszystko zmierza". - Dlatego musimy przygotować się maksymalnie elastycznie, wspólnie, koncentrując się na najważniejszych kwestiach, żeby wyjść z kryzysu możliwie obronną ręką, chroniąc najsłabszych, bo to oni poniosą największy koszt - przestrzegł prezes ING Banku Śląskiego.

W piątek Główny Urząd Statystyczny podał wstępne szacunki o inflacji za czerwiec. Wskaźnik wzrostu cen wyniósł w poprzednim miesiącu 15,6 proc. w skali rok do roku. Powodem wzrostu inflacji w minionym miesiącu były głównie szybko drożejące paliwa.

Sonda
Czy drożyzna jest dla Ciebie problemem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze