Wizyta Zełenskiego w Polsce

Prezes InPost Rafał Brzoska spotkał się z Wołodymyrem Zełenskim! Obok prezydent Andrzej Duda

2023-04-06 13:45

W trakcie wizyty Wołodymyra Zełenskiego w Warszawie, prezydent Ukrainy spotkał się nie tylko z prezydentem Polski Andrzejem Dudą, ale również z prezesem InPost Rafałem Brzoską. Obecna była także jego żona Omenaa Mensah i zespół jej fundacji. Tematem rozmów było dalsze wsparcie humanitarne dla Ukrainy.

Rafał Brzoska spotkał się z Wołodymyrem Zełenskim

Prezes InPostu Rafał Brzoska jako uczestnik gospodarczego forum-ukraińskiego spotkał się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim w trakcie jego wizyty w Warszawie. Jak napisał właściciel firmy logistycznej w spotkaniu uczestniczył również prezydent RP Andrzej Duda, rozmowy dotyczyły przyszłości i współpracy Polsko-Ukraińskiej. Obecna była także Brzoski Omenaa Mensah, znana działaczka społeczka Omenaa Foundation.

- Dla mnie - jako przedsiębiorcy - jest Pan absolutnym drogowskazem i przykładem lidera, który w trudnych momentach podejmuje rękawicę, a nie ucieka z pola walki. Zrobię wszystko by polski biznes był otwarty na szybką odbudowę Ukrainy i dalszą pomoc - miał powiedzieć Rafał Brzoska Zełenskiemu.

Wsparcie InPostu i polskich firm dla Ukrainy

Jak czytamy we wpisie prezesa InPost, podczas wydarzenia prezydenci Polski i Ukrainy podkreślali rolę polskich firm w odbudowie Ukrainy i mieszkańców ogarniętego wojną kraju. Rafał Brzoska przypomniał również, że odbudowa i przyjęcie Ukrainy do Unii Europejskiej będzie możliwe dopiero wtedy gdy Ukraina wygra wojnę i odepchnie agresorów poza granice.

- Konwój Polskich Serc (prywatnie ufundowany pociąg z pomocą dla Charkowa), konwój do szpitala w Równem,ponad 6000 ton pomocy humanitarnej bezpłatnie dostarczonej przez Inpost, Centrum pomocy dla Matek z dziećmi RiO Edu Center, przeznaczenie połowy dochodu z Wielkiej Aukcji Charytatywnej na programy pomocowe Ukrainie, akcja bojkotu produktów i usług firm zaangażowanych w Rosji i Białorusi, zakup kamizelek, hełmów i mundurów dla kilkuset żołnierzy obrony terytorialnej, zakup apteczek taktycznych i wiele innych mniejszych projektów, które zrealizowaliśmy zostało dostrzeżone przez stronę ukraińską - pisał Rafał Brzoska na portalu LinkedIn.

Pieniądze to nie wszystko - Leszek Balcerowicz
Sonda
Czy Polska powinna mieć pierwszeństwo w pomocy odbudowy Ukrainy?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze