Agnieszka Grzybowska-Zalewska. Forum Ekonomiczne Karpacz 2022

i

Autor: Tomasz Golla/Super Express

Karpacz 2022

Prezes Sanofi Polska. Zaawansowane prace nad lekiem na stwardnienie rozsiane

2022-09-10 6:02

W trakcie XXXI Forum Ekonomicznego w Karpaczu gościem w studiu SuperBiznesu była prezes Sanofi Polska, Agnieszka Grzybowska-Zalewska. W trakcie rozmowy poruszono temat współczesnych osiągnięć firmy w opracowywaniu leków na trudne choroby, ale także zbliżających się i możliwych przełomów medycznych.

Prezes Sanofi Polska o aktualnych badaniach nad lekami

Sanofi Polska to firma produkująca leki m.in. diabetologiczne, kardiologiczne, , pulmonologiczne, a także szczepionki m.in. przeciw grypie. Jak podkreśla prezes Sanofi Polska Agnieszka Grzybowska-Zalewska, leki firmy są popularne w kraju i prawdopodobnie większość Polaków ma je w swojej apteczce.

- Priorytetem całej firmy jest lek stosowany na początku w atopowym zapaleniu skóry, ale ponieważ dotyczy wszystkich chorób związanych z zapaleniem typu drugiego, to okazuje się, że jego możliwości terapeutyczne są bardzo szerokie. W tej chwili już jest zarejestrowane 17 wskazań do jego stosowania i to wychodzi poza atopowe zapalenie skóry, gdzie są różne przedziały wiekowe pacjentów, ale te choroby to również astma, polipy nosa, zapalenie górnych dróg oddechowych, świerzbiączka, pokrzywka, masę chorób związanych z zapaleniem typu drugiego. To ogromny priorytet i duma firmy, bo leczymy także choroby współistniejące. Dlatego zamiast leczyć 2-3 lekami, za jednym zamachem rozwiązujemy problemy pacjenta i wyniki pacjenta są bardzo dobre - mówiła prezes Sanofi Polska w rozmowie z "SuperBiznesem".

Polecany artykuł:

Sanofi Polska z nową prezes
Forum w Karpaczu 2022: Agnieszka Grzybowska-Zalewska

Sanofi pracuje nad przełomowymi lekami

Sanofi, jako firma farmaceutyczna pracuje również nad nowymi lekami, na choroby, których leczenie obecnie jest utrudnione, lub niemal niemożliwe. Prezes Agnieszka Grzybowska-Zalewska potwierdziła, że trwają zaawansowane prace nad lekiem na stwardnienie rozsiane.

- Najwięcej innowacji dzieje się w opiece specjalistycznej [...] Jesteśmy w zaawansowanym stopniu w leczeniu stwardnienia rozsianego, gdzie czekamy na badania kliniczne trzeciej fazy, które się toczą [...] To będzie przełom. Mamy bogate portfolio onkologiczne, na wczesnym etapie rozwoju [...] Firma pracuje nad chorobami rzadkimi, choć to trudne wyzwanie. To nie jest trudne tylko ekonomicznie, ale również dużo nauki i dużo prób w znalezieniu właściwego leku - mówiła prezes Sanofi Polska.

Sonda
Czy uważasz, że kiedyś medycyna pozwoli leczyć wszystkie choroby?
Najnowsze