Tarcza antyinflacyjna. Premier Morawiecki zdradził, o ile spadnie cena benzyny

i

Autor: Krystian Maj/KPRM

Przedłużenie Tarczy Antyinflacyjnej i niskie podatki. Tego chcą Polacy

2022-02-11 16:47

Jak wynika z badania UCE Research i SYNO Poland na zlecenie Business Insider Polska, większość Polaków chce przedłużenia tarczy antyinflacyjnej. Nie brakuje również sporej grupy, która chciałaby zmian w Polskim Ładzie. Nie ma jednak wątpliwości, że Polacy nie chcą zwiększenia obciążeń podatkowych, takie postulaty poparła jedynie mała grupa badanych.

Polacy chcą dłuższej tarczy antyinflacyjnej

Według badania dla Business Insider Polska większość Polaków popiera obniżenie podatków przez rząd. 43,2 proc. chce mniejszych obciążeń podatkowych na surowce energetyczne, takie jak gaz, energia elektryczna, czy paliwa. 41,3 proc. badanych poparło niższy VAT na żywność. Nie brakowało również zwolenników kontroli rynku, 29,7 proc. respondentów stwierdziło, że UOKiK powinien kontrolować ceny. Business Insider zaznacza, że powyższe działania popierali głownie wyborcy PiS, Konfederacji i Kukiz'15.

ZOBACZ Tarcza antyinflacyjna. 1150 zł dopłat dla rodzin. Jak je dostać?

Emeryci pokłócili się o DROŻYZNĘ na bazarze. Czy tarcza ANTYINFLACYJNA PiS uratuje Polaków? | KOMENTERY

Zawieszenie Polskiego Ładu i waloryzacja 500 plus?

Co ciekawe, 27,4 proc. Polaków uważa, że NBP powinno zacieśniać politykę pieniężną, aby wzmocnić złotego. W grupie popierającej te rozwiązania były głównie osoby w wieku 58-80 lat. 36 proc. z tak odpowiadających stanowili wyborcy Koalicji Obywatelskiej. Wyborcy opozycji popierali także zawieszenie Polskiego Ładu (26,2 proc.).

Ponadto 17,12 proc. badanych poparłaby zwiększenie dodatków osłonowych. 16,5 proc. byłaby za wprowadzenie maksymalnych cen na żywność, a 15,87 proc. uważa, że powinno podnosić się stopy procentowe. Również 15,29 proc. stwierdziło, że rząd powinien waloryzować 500 plus, aby walczyć z inflacją.

Sonda
Czy poszedłbyś na demonstrację przeciw drożyźnie?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze