Samolot LOT

i

Autor: Chris flickr.com Samolot LOT

Zmiany w systemie rezerwacji biletów od 19 lipca

Rewolucja w zakupie biletów lotniczych. Za dopłatą zmienisz wszystko

2022-07-19 16:41

Od wtorku 19 lipca LOT wprowadza zmiany w rezerwacjach. Pasażerowie, którzy po tym dniu kupią bilet w najtańszej taryfie Saver, będą mogli dokonywać zmian daty lub trasy podróży. Niestety za dokonanie modyfikacji trzeba będzie dodatkowo zapłacić. Taka opcja jest już wprowadzona w innych liniach od dłuższego czasu.

Zmiana w sprawie rezerwacji jest bardzo istotna. Do tej pory, jak podaje portal fly4free.pl - bilety w taryfie Saver (najtańszej z możliwych, w ramach której możemy podróżować jedynie z bagażem podręcznym ważącym do 8 kilogramów) nie podlegały zwrotom ani możliwości dokonywania jakichkolwiek modyfikacji.

Rezerwacja biletów LOT – co się zmienia

Jak czytamy w komunikacie prasowym,  zmiany dotyczą pasażerów, którzy po 19 lipca kupią bilet w taryfie Saver. Będą oni mieli możliwość płatnej zmiany trasy lub daty podróży (jak tłumaczy LOT, przed pandemią udogodnienie to było dostępne tylko dla podróżnych posiadających bilet w wyższych taryfach ekonomicznych Standard oraz Flex lub w klasie premium economy i biznes).

Zobacz też: Odwołane loty. Ryanair, Lot, Wizz Air i wiele innych. Gdzie sprawdzić odwołany lot?

Bilet zakupiony bezpośrednio u przewoźnika lub za pośrednictwem agenta można zmieniać dowolną liczbę razy za pomocą opcji Manage My Booking na stronie lot.com. Opłata jest pobierana jednorazowo – za zmianę, a nie za każdy odcinek podróży. Nowa polityka zmian w rezerwacji obejmuje bilety zakupione po 19 lipca 2022 r. i od tej daty będzie obowiązywać. Osoby, które zakupiły bilet przed 19 lipca, nadal mogą zarządzać rezerwacją na zasadach, które obowiązywały w momencie zakupu biletu.

Minister finansów ujawnia: "W 2023 roku inflacja powinna być wyraźnie niższa"

Ile trzeba będzie zapłacić za zmianę rezerwacji?

Jak informuje LOT, cena za zmianę rezerwacji w taryfie Saver wyniesie od 190 PLN na trasach krajowych, od 70 EUR na trasach krótkiego zasięgu i od 150 EUR na trasach długiego zasięgu.

„Zarówno w przypadku lotów krótko, jak i długodystansowych, opłaty za zmianę dotyczą jedynie najniższej taryfy ekonomicznej – Saver. W przypadku taryf Economy Standard oraz Flex zarządzanie rezerwacją jest bezpłatne. Co więcej, w cenę biletu w wyższych taryfach wlicza się bagaż rejestrowany (maks. 23 kg), a także dostępna jest usługa nieodpłatnego wyboru miejsca w samolocie (Seat Selection) w wybranych strefach. Dla osób pragnących mieć maksimum elastyczności w zarządzaniu planem podróży, PLL LOT oferuje taryfę Flex, która umożliwia nieodpłatną zmianę rezerwacji oraz zwrot biletu, nawet na 3 godziny przed odlotem, po potrąceniu opłaty manipulacyjnej” – czytamy w komunikacie LOT.

Sonda
Czy obawiasz się odwołania lotu w wakacje?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze