książki fot ilustracyjne

i

Autor: pixabay

Zakaz handlu

Sklepy omijają zakaz handlu w niedzielę. Carrefour otworzył klub czytelnika

2022-07-24 17:28

Sieci handlowe starają się znaleźć sposób na ominięcie zakazu handlu w niedzielę. Do lutego 2022 sklepy i dyskonty mogły być też placówkami pocztowymi. ale po zaostrzeniu przepisów tak już nie mogą robić. Teraz jeden z sklepów Carrefour w Warszawie otworzył klub czytelnika - dowiedziały się Wiadomości Handlowe.

Od 1 lutego 2022 zgodnie z nowelizacją ustawy o zakazie handlu i niedzielę i święta, sklepy i dyskonty nie mogą już być placówkami pocztowymi. Obecnie w niedzielę niehandlową otwarte mogą być tylko te sklepy, w których usługi pocztowe przynoszą co najmniej 40 proc. przychodów. Mimo zaostrzenia przepisów sieci handlowe szukają sposobów na ominięcie zakazu. Było np. przemianowanie sklepu w poczekalnię dworca autobusowego.

Omijanie zakazu handlu w niedzielę - czytelnia w sklepie Carrefour

Jeden ze sklepów sieci Carrefour w Warszawie wprowadził klub czytelnika - poinformowały Wiadomości Handlowe. W sklepie wydzielono stanowisko dla czytelnika, gdzie można wypożyczyć lub wymienić książki. Biuro prasowe sieci Carrefour skomentowało otwarcie klubu czytelnika w warszawskim sklepie.

- "Carrefour Polska nigdy nie ingeruje w decyzje niezależnych przedsiębiorców. Nie stymulujemy i nie zachęcamy naszych partnerów biznesowych do korzystania z alternatywnych rozwiązań. Oczywiście, monitorujemy rynek z punktu widzenia prawnych uregulowań w tym zakresie" - podkreślono w komunikacie przesłanym serwisowi Wiadomości Handlowe. Centrala sieci zapewniła, że spośród 700 sklepów franczyzowych tylko ok. 25 proc. z nich jest otwartych w niedziele niehandlowe i obsługują je właściciele placówek.

Państwowa Inspekcja Handlowa zapowiada kontrole

Państwowa Inspekcja Pracy zapowiedziała kontrole w sklepach. - Każdy przedsiębiorca, który próbuje obchodzić przepisy, może spodziewać się kontroli PIP - powiedział Juliusz Głuski, rzecznik prasowy PIP w rozmowie z portalem. Podkreślił, że przypadki łamania przepisów o zakazie handlu w niedziele będą "sankcjonowane z wykorzystaniem wszystkich posiadanych środków prawnych".

Pieniądze to nie wszystko Przemysław Daca
Sonda
Robisz zakupy w weekendy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze