zajawka ZAROBKI OWSIAKA

i

Autor: Redakcja SE

SZOK! Tyle naprawdę zarabia Jerzy Owsiak, szef WOŚP 2021

2021-01-31 19:52

Zarobki Jurka Owsiaka, szefa WOŚP 2021, od lat są tematem dyskusji. Czy Jerzy Owsiak dostaje pensję za organizowanie WOŚP? Czy czerpie zyski z datków ze słynnych puszek fundacji? Przeciwnicy Owsiaka mogą być w szoku. Okazuje się, że lider orkiestry nie pobiera żadnej pensji z racji pełnienia funkcji prezesa zarządu Fundacji WOŚP! Sprawdź, w jaki sposób działacz charytatywny zarabia na życie.

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czyli wielkiej, której od początku przewodzi polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, showman, filantrop - Jerzy Owsiak za nami. WOŚP to największa akcja dobroczynna w naszym kraju. W ciągu 28. finałów fundacja zebrała 1. 313. 000. 000 zł i zakupiła 65 tys. 200 urządzeń medycznych. Tylko dzisiaj, podczas finału WOŚP 2021, zebrano ponad 80 mln zł!

ZOBACZ: 500 PLUS - Ważne zmiany w programie. Możesz NIE OTRZYMAĆ ŚWIADCZENIA

Kwoty te robią wrażenie, ale od kilkunastu lat społeczność rozgrzewa także inna suma. Mowa o pensji samego Jurka Owsiaka, wokół której narosło wiele mitów. Przeciwnicy działalności dziennikarza wielokrotnie potrafili oskarżać go o kradzież gromadzonych na cele pomocowe pieniędzy. Jaka jest prawda?

Finansowy Opiekun SE poleca:

Ile zarabia Jurek Owsiak?

Temat zarobków Jurka Owsiaka powraca jak bumerang za każdym razem, gdy zbliża się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ten kontrowersyjny wątek szczególnie lubią przeciwnicy dziennikarza. Co ciekawe, na to pytanie odpowiedział sam lider WOŚP. Dwa lata temu opublikował post na Facebooku, w którym tłumaczy się z wysokości swoich zarobków. Osoby krytykujące działalność charytatywną Owsiaka mogą być w szoku! Na jego rachunku bankowym próżno szukać wysokich sum. 

Jurek Owsiak twierdzi, że nie czerpie dochodów z pracy w Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze pochodzą z innych źródeł, choć związanych z WOŚP. Jak potwierdza, nie są to jednak datki ze slynnych puszek! Szef WOŚP otrzymuje pensję tylko z fundacji Złoty Melon, która m.in. jest producentem Pol’and’Rock Festivalu (wcześniej Przystanku Woodstock), zajmuje się sprzedażą gadżetów z logo WOŚP, a także organizuje szkolenia komercyjne dla firm. Cały zysk z tej działalności trafia na konto Fundacji.

"Ja, Jurek Owsiak, od 6 lat (obecnie 8 lat - red.) pracuję w firmie Złoty Melon, która jest jednoosobową spółką należącą tylko i wyłącznie do Fundacji WOŚP i która ma na celu pozyskiwanie pieniędzy dla Fundacji poprzez prowadzenie wszelkich działań gospodarczych z nią związanych. Jestem prezesem zarządu tej spółki i moje wynagrodzenie „na rękę” wynosi ok. 10 tys. złotych. Jego wielkość nie zmieniła się w ostatnich latach znacząco, bo ostatnia moja podwyżka miała miejsce w październiku 2017 roku i wynosiła 1000 zł" - mogliśmy przeczytać w poście.

Lider WOŚP zarabia nie tylko jako prezes Złotego Melona. Owsiak otrzymuje również wynagrodzenie za pracę jako dziennikarz radiowy oraz wykładowca w agencji Power Speech.

Dziennikarz od ponad 40 lat żonaty jest z Lidią Niedźwiedzką-Owsiak, która w Fundacji zajmuje stanowisko dyrektora ds. medycznych. Owsiak kilka lat temu postanowił ujawnić dochody swojej małżonki. Kobieta w 2017 roku, na wspomnianej posadzie, pobierała miesięczną pensję w wysokości 13 743 brutto, czyli około 9 tys. zł netto. Żona Owsiaka założyła też i prowadziła firmę Mrówka Cała, która zajmowała się produkcją filmów, nagrań wideo czy obsługą medialną Przystanków Woodstock i finałów WOŚP. Jednak w 2014 roku jej działalność została zawieszona.

Szef WOŚP mówi wprost nie tylko o swoich zarobkach, ale dba również o transparentność działań fundacji. Na stronie internetowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajdziemy szczegółowe rozliczenia z finałów akcji oraz sprawozdania finansowe fundacji. Podczas 28. finału WOŚP zebrano 186 133 610,66 zł.

CZYTAJ KONIECZNIE: FAJNIAKI w Biedronce ZA DARMO! Wiemy jak je zdobyć

Sonda
Jak oceniasz Jerzego Owsiaka?
Żywieckie Morsy zagrały z WOŚP

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze