Mateusz Morawiecki

i

Autor: ART SERVICE/SUPER EXPRESS Mateusz Morawiecki

Wakacje kredytowe

Zaskakująca rada Morawieckiego. Większa rata kredytu to większa oszczędność dla Polaków?

2022-08-02 10:20

"Większa rata = większa oszczędność" — grafikę z takim opisem na swoim koncie na Facebooku umieścił premier Mateusz Morawiecki. Zrobiła to też członkini rządu, wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka, choć szybko wpis usunęła - informuje Business Insider. Ekonomiści cytowani przez portali nie mogą wyjść z szoku. Przeczytaj co napisali.

Kompromitujący post

Eks bankier, a dziś premier,  na swoim koncie na Facebooku w sobotę umieścił wpis, w który przekonuje, że "rządowe wakacje kredytowe to wielka oszczędność dla milionów polskich rodzin, które dzięki wsparciu rządu w latach 2022 i 2023 mogą oszczędzić dziesiątki tysięcy złotych". - o czym informuje Business Insider.

Opatrzył go grafiką z przykładem, według którego osoba, której rata wzrosła z 1500 na 2400 zł, dzięki rządowemu wsparciu zaoszczędzi 19,2 tys. zł. Poniżej umieszczono kontrowersyjny napis: większa rata kredytu = WIĘKSZA oszczędność".

Wpis premiera doczekał się ostrych odpowiedzi

Na ten wpis mocno zareagowała, Monika Smulewicz, partnerka w Grant Thornton, napisała: "Do tego, że kłamią, już przywykliśmy! Ale do tego, że uwłaczają naszej inteligencji, nie przywykniemy i nie będziemy tolerować. Kłamstwo bowiem boi się prawdy…"-czytamy w Business Insider.

Również prześmiewczo odpowiedział ekonomista i ekspert Instytutu Emerytalnego Marcin Wojewódka:"Naprawdę? Większa rata kredytu = większa oszczędność? To jak kredyty pójdą w górę, to jeszcze zaoszczędzimy więcej? Słuszną linię ma nasza partia! Oszczędzajmy więcej!".

Sonda
Czy złożyłeś już wniosek o wakacje kredytowe?
Pieniądze to nie wszystko - Jerzy Hausner

Większe opłaty dodatkowo obciążają domowe budżet. Posłucha porad ekspertów jak zabezpieczyć się przed niespodziewanymi wydatkami aby utrzymać bezpieczeństwo finansowe. Posłuchaj podcastu PORACHUNKI OSOBISTE.

Listen to "Jak przygotować swój budżet na nieregularne wydatki?" on Spreaker.
Najnowsze