Tadeusz Gołębiewski nie żyje. Co z otwarciem gigantycznego hotelu w Pobierowie?

2022-06-23 11:18
Gołębiewski
Autor: Shutterstock Gołębiewski

Zmarł Tadeusz Gołębiewski, twórca znanej firmy cukierniczej Tago oraz właściciel luksusowej sieci hoteli "Gołębiewski". Otwarcia swojego ostatniego "dzieła" w Pobierowie niestety nie doczekał. Co stanie się z inwestycją po śmierci właściciela?

Hotel w Pobierowie - największy ze wszystkich

Hotel w Pobierowie jest najnowszą i największą inwestycją Tadeusza Gołębiewskiego. Budowa została rozpoczęta w 2017 roku - jej koniec jest planowany na 2023 rok. Hotel powstaje na działce o powierzchni 30 hektarów, którą twórca hotelowego imperium kupił od gminy Rewal za kwotę 50 500 5000 zł. Była to największa transakcja handlowa w historii gminy.

Zgodnie z pierwotnymi planami hotel ma mieć dziewięć pięter, około 150 000 metrów kwadratowych powierzchni całkowitej oraz elewację o długości 390 metrów. W kompleksie znajdą się sala kongresowa mogąca pomieścić do 4 000 osób, część sportowa (hale, boiska, baseny - w tym dwa zewnętrzne). Obiekt ma dysponować 1100 pokojami, dającymi możliwość przyjęcia 3 000 gości jednocześnie. Szacowany koszt całej inwestycji to 500 000 000 zł.

Pieniądze to nie wszystko. Barbara Socha

Wciąż nie wiadomo, kiedy otwarcie Hotelu Gołębiewski w Pobierowie

Po śmierci Tadeusza Gołębiewskiego pojawiło się wiele pytań oraz niepewności związanych z przyszłością inwestycji w Pobierowie.

- Inwestycja w Pobierowie nie jest w żaden sposób zagrożona - powiedziała Agnieszka Gawińska-Rucińska, pełnomocniczka zarządu firmy. - Z punktu widzenia działalności firmy nic się nie zmieniło - dodała i wyjaśniła, że ustalona jest sukcesja, ale w tej chwili jeszcze za wcześnie mówić o szczegółach.

Zapytana o datę otwarcia pobierowskiego hotelu nie udzieliła żadnej konkretnej informacji.

- Jest za wcześnie - tłumaczyła. - Wkrótce więcej się wyjaśni.

Sonda
Czy miałeś/aś okazję odwiedzić hotel z sieci Gołębiewski?

Nie żyje Tadeusz Gołębiewski

Nie żyje Tadeusz Gołębiewski założyciel sieci hoteli oraz fabryki cukierniczej. Zmarł we wtorek – poinformowała PAP w środę odpowiedzialna za kontakty z mediami w firmie TAGO Agnieszka Gawińska.

Tadeusz Gołębiewski był założycielem sieci luksusowych hoteli w Polsce oraz fabryki słodyczy TAGO w Radzyminie. Miał 79 lat.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze