Carrefour

i

Autor: MATERIAŁY PRASOWE Carrefour

Wielka gratka dla wegetarian! Carrefour otwiera pierwszą w Polsce wegańską ladę tradycyjną

2022-03-15 13:16

W ramach obchodów Światowego Dnia Bez Mięsa sieć Carrefour, we współpracy z marką Bezmięsny, uruchomi pierwsze w Polsce bezmięsne lady, zapewniające szeroki wybór wegańskich zamienników mięsa na wagę. Od 18 marca klienci warszawskiej Galerii Mokotów będą mogli przy stanowisku z obsługą skorzystać z oferty Bezmięsnego oraz nabyć wegańskie zamienniki sera i produkty garmażeryjne.

W ofercie lady chłodniczej Carrefour na stałe znajdzie się 20 produktów bezmięsnych na wagę – poza zamiennikami wędlin klienci będą mogli zamówić wegańskie zamienniki sera oraz produkty garmażeryjne, takie jak choćby pasztety czy pierogi. Carrefour zaprasza na zakupy już od 18 marca do warszawskiej Galerii Mokotów. Co ważne - produkty na wagę mają niższą cenę, niż te oferowane w opakowaniach, dzięki czemu jeszcze więcej klientów będzie mogło spróbować nagradzanych wegańskich smaków.

– Bezmięsna Lada to przełomowy krok dla rozwoju całego segmentu roślinnych zamienników mięsa w Polsce. Jesteśmy szczęśliwi i podekscytowani, że w tegoroczny Dzień Bez Mięsa wiele osób będzie miało okazję spróbować zamienników mięsa po raz pierwszy i że to właśnie Bezmięsny zapewni te pierwsze, dobre doświadczenia, do złudzenia przypominając obcowanie z klasycznymi mięsnymi wędlinami. Wierzymy, że każde ograniczenie mięsa ma znaczenie, a dzięki współpracy z siecią Carrefour podjęcie takiego kroku stanie się jeszcze łatwiejsze. To właśnie zwiększanie dostępności polskich, jakościowych zamienników mięsa jest główną misją naszej firmy, dlatego ten projekt sprawia nam mnóstwo satysfakcji – mówi Igor Sadurski, współzałożyciel i członek zarządu Bezmięsnego.

Express Biedrzyckiej - Adam Kobieracki: Okupacja Ukrainy przez Rosję byłaby niemożliwa

Co możemy kupić

W ofercie Carrefoura pojawi się sześć roślinnych zamienników wędlin od Bezmięsnego dostępnych na wagę: Bezmięsne Pepperoni, Bezmięsna Szynka Czosnkowa, Bezmięsne Salami, Bezmięsna Suszona, Bezmięsne Salami Picante oraz Bezmięsne Chorizo. Każda pozycja charakteryzuje się wysoką zawartością białka (od 21 do 28 g na 100g produktu) i błonnika, przy jednocześnie niskiej zawartości tłuszczu.

Benzyna będzie tańsza? Ceny na stacjach paliw mają wrócić do tych sprzed wojny

Bezmięsne wędliny nie zawierają wzmacniaczy smaku, sztucznych barwników, konserwantów ani oleju palmowego. Przy ich produkcji nie wykorzystuje się żadnych składników odzwierzęcych, ale można je wykorzystywać w kuchni tak samo jak mięso, czyli smażyć, grillować, piec, mrozić oraz spożywać na surowo.

Weekendowa promocja wegańskich smaków

W ramach obchodów Światowego Dnia bez Mięsa w ponad dwustu hipermarketach i supermarketach Carrefour w całej Polsce zostanie wprowadzona weekendowa promocja -20% na cały asortyment pakowanych produktów Bezmięsnego.

Sonda
W jakich sklepach najczęściej robisz zakupy?
Najnowsze