zakupy/sklepy spożywcze

i

Autor: shutterstock

Wojna Lidla i Biedronki. Lidl także chce być czynny w niedziele

2021-08-16 15:08

Lidl otwarty we wszystkie niedziele? To efekt Biedronki, która ominęła zakaz handlu w Polsce. Teraz niemiecka sieć popularnych w naszym kraju dyskontów zamierza iść śladami swojej konkurencji. To zaś może spowodować, że w niedziele niehandlowe otwarte będzie jeszcze więcej sklepów, bo do walki o klientów dołączyć mogą Auchan, E.Leclerc czy Netto.

Biedronka śladem mniejszych sklepów jak Żabka postanowiła, że nawiąże współpracę z Pocztą Polską i tym samym, jako placówki pocztowe, jej sklepy będą mogły być czynne we wszystkie niedziele, nawet te objęte zakazem handlu. Lidl, największy konkurent sieci Jeronimo Martins, też zamierza wykonać taki ruch bo po prostu traci w ten sposób za wielu klientów. Jak zauważa portal wiadomoscihandlowe.pl, chociaż rządzący jeszcze bardziej nie zaostrzyli przepisów dotyczących zasad działania sklepów w niedziele, to dla Lidla może być to ostatni dzwonek na otrzymanie statusu placówki pocztowej i tym samym obejście przepisów w pełni legalnie.

- Zawsze funkcjonujemy w oparciu o obowiązujące przepisy prawa – skomentowała w rozmowie z portalem Aleksandra Robaszkiewicz, head of corporate communications and CSR w Lidl Polska.

ZOBACZ: NAJTAŃSZE SKLEPY w Polsce! Jest nowy lider rankingu

Zdaniem "Wiadomości Handlowych" jeżeli do otwartej w niedziele Biedronki dołączy Lidl, to za ciosem wkrótce zrobią to też Auchan, Aldi, Netto czy E.Leclerc. Wcześniej status placówki pocztowej uzyskał Kaufland.

Sonda
Czy Polska powinna bardziej się otworzyć na obcokrajowców?

Ustawa o zakazie handlu w niedziele powstała m.in. z inicjatywy NSZZ "Solidarność". Początkowo była odrzucona przez Sejm, jednak po dojściu do władzy Prawa i Sprawiedliwości przyjęto ją w 2017 roku, a w życie weszła w następnym roku.

Zobacz jak powstaje serial Rolnicy. Podlasie
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze