Najczęściej klienci pytają o ciepłe wojskowe ubrania

i

Autor: PAP / EPA / SERGEY DOLZHENKO Najczęściej klienci pytają o ciepłe wojskowe ubrania

Wojna w Ukrainie. Sklepy z militariami przeżywają oblężenie

2022-03-17 12:11

Nie tylko sklepy Agencji Mienia Wojskowego przeżywają boom na wszelkiego rodzaju wojskowe akcesoria, o czym informowaliśmy 11 marca. Wszystko, co może przydać się na wojnie, ludzie teraz wykupują - mówią sprzedawcy sklepów z militariami. Tak jest od dwóch tygodni, od kiedy przed atakami Rosji broni się Ukraina - informuje portal naszemiasto.pl

Z danych AMW wynika, że w tej chwili poszukiwane jest wszystko, co chroni przed chłodem i zapewnia dodatkową warstwę ciepła. Zatem najszybciej sprzedają się ciepłe ubrania: dresy, kalesony zimowe, rękawiczki, koszule z długimi rękawami oraz zestawy przyborów do konserwacji obuwia. W sklepie w Lublinie najczęściej kupowano bieliznę zimową pilota, ocieplacze pod kombinezon, zielone dresy, spodnie zimowe nieprzemakalne z podpinką i również szalokominiarki.

Czytaj także: Rosyjscy przewoźnicy przejmują bezprawnie samoloty! 10,3 mld dolarów potencjalnych strat

Portal cytuje, jednego z właścicieli sklepu, który mówi, że  nigdy nie było, aż takiego popytu na te rzeczy. Widzimy wzmożoną sprzedaż różnego rodzaju akcesoriów – przyznaje Ryszard Prędkiewicz ze sklepu Militaria w Zielonej Górze. – Bardzo dużo ludzi zaczęło kupować militaria. Mając znajomych na Ukrainie, lub zatrudniając Ukraińców, chcieli im pomóc. Na początku ta pomoc wyglądała bardzo chaotycznie. Myślę, że nasza wiedza wielu osobom pomogła.

Prędkiewicz mówi, że klienci głównie pytają o sprzęt termowizyjny - w sprzedaży jest noktowizyjny. Nie dostanie się kamizelek kuloodpornych 4 i 5 klasy.Sprzedawane jest umundurowanie, buty, bielizna termoaktywna, zasobniki, pasoszelki. To, co jest najczęściej poszukiwane i co najtrudniej zdobyć to agregaty prądotwórcze, ale też apteczki, których brakuje na rynku. 

Małgorzata Weber rzecznik prasowy Agencji Mienia Wojskowego, w rozmowie z Super Biznesem przyznała, że  od momentu konfliktu w Ukrainie sprzedaż wzrosła skokowo. Wśród kupujących nie są już tylko fani militariów czy propersi. Często przychodzą do nas ludzie, którzy organizują zbiórki z pomocą i później wysyłają te artykuły na Ukrainę. Wśród kupujących są też żony, które kompletują wyposażenie dla swoich mężów, ale i sami Ukraińcy, którzy dotychczas mieszkali w Polsce, a teraz wracają walczyć do swojego kraju. Rzecznik przypomniała, że część sprzętu o który pytają klienci jest objęta sprzedażą koncesjonowaną i nie może byc sprzedawany na wolnym rynku jak np. kamizelki kuloodporne. 

Sonda
Czy Ukraina wygra wojnę z Rosją?
Najnowsze