recepcja

i

Autor: stockfour/Shutterstock.com

Zatrudnienie znowu urosło dwucyfrowo. Rekordy padają w centrach usługach

2022-06-01 7:21

Zatrudnienie znowu urosło dwucyfrowo, a najmocniej w Warszawie; eksport usług osiągnął rekordowy poziom i po raz pierwszy zaawansowanych procesów było więcej, niż prostych. Liczba centrów urosła w ciągu roku o 46 - do 1714, a w pierwszym kwartale zostały otwarte tylko trzy nowe. - pisze w środę (1.06) "Puls Biznesu".

Zatrudnienie bije rekordy

-400,3 tys. osób pracuje w sektorze nowoczesnych usług biznesowych - to wynik nawet lepszy od ubiegłorocznego optymistycznego scenariusza branżowej organizacji ABSL, który przewidywał 387 tys. Obecnie Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych prognozuje, że za rok w sektorze będzie pracować 432 tys. osób (najbardziej optymistyczny scenariusz. To wzrost o 7,9 tys." - podaje "PB".

Czytaj także: Najlepsi pracodawcy w Polsce. Sprawdź, gdzie warto się zatrudnić

Pieniądze to nie wszystko - Przemysław Litwiniuk

Według niego liczba centrów urosła w ciągu roku o 46 - do 1714, a w pierwszym kwartale zostały otwarte tylko trzy nowe. "Puls Biznesu" podał, że po raz pierwszy liczba zaawansowanych procesów realizowanych w krajowych centrach usług przekroczyła 50 proc. Jak wskazał, Kraków pozostaje branżowym numerem jeden pod względem liczby pracowników - jest ich tam 92,7 tys. - ale usługową stolicę Polski gonią inni. "Okres I kw. 2021- I kw. 2022 był bardzo dobry dla Warszawy. W sektorze usług biznesowych w stolicy przybyło najwięcej miejsc pracy - 12. tys., czyli 17 proc." - podała gazeta.

Sonda
Czy firmy powinny dopłacać pracownikom do pracy zdalnej?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze