SuperBiz nowoczesne technologie Robert Lewandowski wśród najbardziej kreatywnych biznesmenów w Polsce

Robert Lewandowski wśród najbardziej kreatywnych biznesmenów w Polsce

09.03.2016, godz. 10:24
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski cieszy się po bramce w meczu Augsburg - Bayern Monachium 1-3 foto: AP

Magazyn "Brief" opublikował ranking "50 najbardziej kreatywnych w biznesie". Na czele znalazł się Stefan Batory, twórca m.in. aplikacji iTaxi. W czołówce również twórcy serwisu Abstrachuje oraz Robert i Anna Lewnadowscy.

Pierwsze miejsce na liście Stefana Batorego nie dziwi. Jest to twórca popularnej aplikacji do zamawiania taksówek, a prawdziwą furorę zrobił Booksy, aplikacja do wyszukiwania usług typu fryzjer czy kosmetyczka. Ta ostatnia wystartowała w USA, tam odniosła błyskawiczny sukces, a dzisiaj jest obecna w 30 krajach. Zaskakuje natomiast obecność Roberta Lewandowskiego z żoną, którzy wylądowali na 9 pozycji. To przeciez nadal aktywni sportowcy, a napastnik reprezentacji Polski jest międzynarodowej sławy gwiazdą. Autorzy rankingu wyjaśniają to tym, że "nazwisko Lewandowscy jest marką samą w sobie i zarówno Anna, jak i Robert potrafią to doskonale wykorzystać". Rzeczywiście ich działalność jest dość szeroka. Pieniądze zarobione na boisku, treningach i kontraktach reklamowych inwestują w start upy, wydają też książki i płyty, promujące zdrowy styl życia.

ZOBACZ TEŻ: Kobiety na rynku nowych technologii

W pierwszej dziesiątce, nawet trzy oczka wyżej znaleźli się Rafał Masny, Cezary Jóźwik i Robert Pasut, twórcy ogromnie popularnej youtube'owej telewizji Abstrachuje. Kanał ma 1,5 miliona subskrybentów, a każdy odcinek średnio 2 miliony wyświetleń. Oprócz tego wypuścili własną markę odzieżową Abstrawear, gdzie drukują co smakowitsze teksty, padające podczas ich programów. Weszli też w rozrywkę bardziej tradycyjną, otworzyli popularny wśród młodzieży warszawskiej klub BAL.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: