SuperBiz nowoczesne technologie Lenovo wszystkich zagięło. Chce sprzedawać składane tablety! [GALERIA]

Lenovo wszystkich zagięło. Chce sprzedawać składane tablety! [GALERIA]

25.07.2017, godz. 12:50
Tablet Lenovo
Tablet Lenovo foto:

Lenovo Folio, futurystyczny tablet, którego wielkość można zredukować do rozmiarów smartfona, został zaprezentowany podczas targów Lenovo Tech World w Chinach. Tablet da się złożyć niemalże jak kartkę papieru. Urządzenie ma zgrabną obudowę i wgranego Androida 7.0. Zobacz, czym wyróżnia się Lenovo Folio.

Spółka Lenovo po raz kolejny zaprezentowała tablet z elastycznym ekranem. Urządzenie pierwszy raz ujrzało światło dzienne rok temu. Jednak tym razem uczestnicy targów Tech World w Chinach mogli obejrzeć z bliska w pełni sprawne, prototypowe urządzenie z systemem operacyjny Android 7.0 Nougat i estetycznie wyglądającą obudową. Jednak najwięcej emocji wzbudza składany ekran tabletu 7,8 cala o rozdzielczości 1,920 x 1,440 px. Można złożyć go na pół, dzięki czemu tablet zostaje zredukowany do dwóch małych wyświetlaczy o przekątnej 5,5 cala każdy. Co ciekawe, po złożeniu obraz z aparatu można wyświetlać z obu stron jednocześnie. Mimo to jedna strona urządzenia pozostaje wówczas nieaktywna.

ZOBACZ: Nowe oszustwo na Facebooku. Podszywają się pod Sołowowa

W prototypowym urządzeniu zamontowano procesor Qualcomm Snapdragon 800. Jeżeli jednak urządzenie zostanie wprowadzone do sprzedaży, zostanie wyposażone w nowszy hardware. Tablet będzie działał w technologii e-SIM. Lenovo Folio może trafić na rynek już I kwartale 2018 roku.

CZYTAJ: Trendy technologiczne w 2017 roku

Nad elastycznymi urządzeniami mobilnymi pracuje również Samsung. Już w tym roku miała odbyć się premiera składanego Galaxy X, który łączy funkcje smartfona i tabletu, ale została przesunięta na 2019 rok. Czyżby chiński gigant chciał prześcignąć Samsunga i jako pierwszy zaprezentować elastyczne urządzenie mobilne?

Oprac. na podst. mashable.com, telepolis.pl, tabletmaniak.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: