SuperBiz nowoczesne technologie Ostatni dzwonek na rejestrację kart pre-paid. Za tydzień zmiana w przepisach

Ostatni dzwonek na rejestrację kart pre-paid. Za tydzień zmiana w przepisach

18.07.2016, godz. 10:53
smartfon
foto: Super Express TV

Obecni użytkownicy telefonów na kartę muszą je zarejestrować do 1 lutego 2017 r. Natomiast klienci, którzy kupią prepaid już po wejściu w życie ustawy antyterrorystycznej, czyli 25 lipca 2016 r., będą musieli zarejestrować swoją kartę przed jej użyciem. Bez tego nie będzie ona działa.

Zmiany w przepisach obejmujących posiadaczy telefonów na kartę, to efekt wejścia w życie tzw. ustawy antyterrorystycznej. Jej celem według ustawodawcy jest podniesienie efektywności działania systemu antyterrorystycznego w Polsce.

Sprawdź również: Loty do Turcji. Które lotniska realizują połączenia?

W związku z tym m.in. obowiązkowe będzie podawane danych przy zakupie kart pre-paid do telefonów po 25 lipca bieżącego roku. Obecni posiadacze kart muszą je zarejestrować u operatora do 1 lutego 2017 roku. W innym przypadku karta zostanie całkowicie wyłączona.

Aby zakupić nową kartę do telefonu po zmianie przepisów, klient będzie musiał podane swoje imię, nazwisko oraz numer PESEL.

- Aby potwierdzić, że klient jest rzeczywiście właścicielem numeru, powinien przyjść do salonu z kartą SIM (nie trzeba wyjmować jej z telefonu) i okazać swój dowód osobisty. Rejestracja nie jest procesem skomplikowanym i potrwa kilkanaście minut - wyjaśnił w rozmowie z "Głosem Pomorza” Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange Polska.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: