SuperBiz nowoczesne technologie Paczkę z Chin odbierzesz w ciągu 14 dni. Rewolucja na rynku e-commerce

Paczkę z Chin odbierzesz w ciągu 14 dni. Rewolucja na rynku e-commerce

27.12.2016, godz. 12:44
Handel w niedzielę. Szczegóły projektu „Solidarności”
foto: SHUTTERSTOCK

Po wielkiej porażce inPostu, który nie dostarczył na czas świątecznych przesyłek, Alibaba – znana chińska platforma sprzedażowa, ma szansę zawojować polski rynek. Wszystko za sprawą nowych skrytek na paczki, do których będą dostarczane produkty z zagranicy. Polski start-up Parcel Technik planuje zainstalować w Warszawie i Berlinie skrytkomaty z gwarantowanym, 14-dniowym terminem odbioru przesyłki międzynarodowej (cross border).

Notowany na rynku new connect Parcel Technik jest producentem i dostawcą oprogramowania skrytkomatów, które od 15 stycznia wejdą do użytkowania w izraelskim TelAvivie. W marcu przyszłego roku urządzenia pod marką CerroPost mają stanąć również w Warszawie i Berlinie. Będą one montowane na przyczepach samochodowych, co pozwoli znacznie skrócić czas oczekiwania na przesyłkę. Dzięki maszynom będzie można odebrać paczkę z produktem zakupionym w chińskich i amerykańskich serwisach sprzedażowych takich, jak Alibaba, Deal Extreme czy ChinaBuy.

Zobacz także: Masz problem z paczką w InPoście? Firma się tłumaczy

- Opracowaliśmy nowy model maszyny na przyczepie samochodowej. Dzięki temu możemy zaoferować klientom znaczną mobilność i obsługę kilku mniejszych miejscowości jednym urządzeniem. Dużym atutem są również niskie albo zerowe koszty dzierżawy terenu ponieważ maszyna jest zainstalowana na pojeździe dopuszczonym do ruchu, oraz niskie koszty produkcji, kilkukrotnie niższe od kosztów produkcji paczkomatów znanych na naszym rynku. Oczywiście - co jest znakiem rozpoznawczym naszej koncepcji maszyna nie potrzebuje również zasilania zewnętrznymi źródłami energii elektrycznej – wyjaśnia w komunikacie prasowym ISBnews Rafał Markiewicz, prezes zarządu Parcel Technik SA.

Pierwsze skrytkomaty mają stanąć w rejonach warszawskich miasteczek studenckich i centrów biurowych. Po wdrożeniu projektu gwarantowany termin dostawy paczki z innego kontynentu wyniesie 14 dni. Podobnie jak w przypadku TelAvivu, dostawa paczek będzie odbywała się dzięki współpracy z izraelską spółką Excelot. Aby zrealizować plan, Parcel Technik chce pozyskać w celach inwestycyjnych 2 – 3 mln euro. Spółka prowadzi rozmowy z potencjalnymi inwestorami, a także rozważa emisję akcji.

Przeczytaj również: Do kiedy zamówić prezent w internecie, żeby dotarł na Święta? Sprawdź czas dostawy

- Rozmawiamy z partnerami na terenie Niemiec i Polski o częściowym sfinansowaniu ekspansji, jaką planujemy rozpocząć w przyszłym roku. Oferta Parcel Technik na rynek niemiecki nie ma praktycznie konkurencji, gdyż Deutsche Post praktycznie zablokował tamtejszy rynek osobistego odbioru paczek dysponując patentem obejmującym technologię Paczkomatów. Dzięki naszemu autorskiemu rozwiązaniu i maszynom, które nie potrzebują do funkcjonowania energii elektrycznej, możemy jako jedyni w tej chwili zaoferować konkurencyjną dla DP usługę, która jest znacznie bardziej funkcjonalna i zdecydowanie tańsza od rozwiązań do tej pory dostępnych u naszego zachodniego sąsiada – mówi Rafał Markiewicz.

Wśród głównych akcjonariuszy spółki warto wymienić Parcel Terminals OS – podmiot kapitałowy z siedzibą w Dubaju oraz notowaną na rynku NewConnect spółkę Midven SA.

Oprac. na podst. mamstartup.pl, twitter.com, money.pl, wyborcza.biz

tagi: Parcel technik
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: