SuperBiz nowoczesne technologie Randki internetowe mniej popularne niż się wydaje

Randki internetowe mniej popularne niż się wydaje

16.03.2016, godz. 11:46
KOMPUTER TELEFON TABLET
foto: SHUTTERSTOCK

Aplikacje randkowe nie są tak popularne, jak mogłoby się wydawać – wynika z badania Mobience. Badanie uwzględnia okres od 5 do 11 października 2015 roku i od 4 do 10 stycznia 2016 roku. Zarówno w jednym, jak i drugim terminie zasięg aplikacji randkowych wyniósł zaledwie 2 proc. wśród użytkowników urządzeń mobilnych.

Mobilni znacznie częściej używają smartfona do rozmawiania ze znajomymi, czy konsumowania treści wideo. Kiedy już decydują się na korzystanie z aplikacji randkowych, robią to średnio przez ok. 12 minut dziennie (13 minut i 10 sekund w październiku oraz 10 minut i 17 sekund w styczniu,), co daje lepszy czas, niż np. korzystanie przez tę samą grupę z popularnego Messengera czy Instagrama.

Zobacz także: Niecodzienny eksperyment dla dzieci i młodzieży. Trzy doby bez kontaktu z telefonami!

Dla porównania z Facebooka korzysta 77 proc. użytkowników, z Messengera 74 proc., a z YouTube’a 49 proc. Aplikacją, z której poszukujący miłości w Polsce korzystają najczęściej jest Badoo. Inne aplikacje, jak np. Tinder czy Sympatia, nie cieszą się większym zainteresowaniem. Tinder, to wśród wszystkich użytkowników Badoo, zaledwie 6 proc. zasięgu, zaś Sympatia – 3 proc.

źródło: GoMobi.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: