SuperBiz nowoczesne technologie Wiemy, kiedy Android Pay będzie miał premierę w Polsce

Wiemy, kiedy Android Pay będzie miał premierę w Polsce

15.07.2016, godz. 15:34
Samsung Pay i Android Pay wreszcie w Polsce!
Samsung Pay i Android Pay wreszcie w Polsce! foto: SHUTTERSTOCK

Polski oddział Google zapowiedział, że jeszcze w tym roku może wprowadzić na nasz rynek płatności mobilne Android Pay. Rywalizuje o użytkowników płatności mobilnych z takimi producentami smartfonów, jak Apple, idąc ramię w ramię z Samsungiem. Jeżeli Google i Samsung zrealizują swoje plany, Polska stanie się jednym z pierwszych państw w Europie z płatnościami mobilnymi na Androida. 14 lipca usługa Android Pay miała swoją premierę w Australii.

Jak poinformowała Rzeczpospolita, Google – jeden z czołowych dostawców oprogramowania na smartfony oraz Samsung, koreański potentat na rynku smartfonów, postanowili zawojować o rynek płatności mobilnych w naszym kraju. Dzięki płatnościom mobilnym w smartfonie można uregulować należność jednym klikiem, bez sięgania po kartę płatniczą. Niektórzy usługodawcy posuwają się nawet o krok dalej w swojej ofercie. Przykładowo, usługa Apple Order&Pay umożliwia użytkownikom złożenie zamówienia w Starbucksie.

Przeczytaj również: Google chce zagrozić pozycji iPhone'a. Planuje wypuścić własny smartfon

Marta Jóźwiak, rzecznika firmy Google w Polsce, potwierdziła, że spółka poważnie myśli o uruchomieniu płatności mobilnych na polskim rynku. Jak dotąd Android Pay i Google Pay są dostępne tylko w kilku krajach – m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Korei i Singapurze. Również Piotr Marchelek, dyrektor rozwiązań biznesowych w polskim oddziale Samsunga utrzymuje, że koncerny prowadzą z bankami zaawansowane rozmowy na temat wdrożenia płatności mobilnych w naszym kraju.

Źródła: tvn24bis.pl, money.pl, smh.com.au

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: