Nestle

i

Autor: Shutterstock

Nestle łamie się pod naciskami! Firma wycofa część swoich marek z Rosji

2022-03-23 14:46

Gdy na jaw wyszło, że szwajcarski koncern Nestle w obliczu europejskich sankcji nie wycofał się z Rosji, spadła na niego fala krytyki. Internauci zapowiadali bojkot produktów, a grupa hakerów Anonymous dokonała cyberataków na dane firmy. W końcu Nestle ugięło się pod naciskami i zapowiedziało, że zawiesza działalność swoich marek, wszelkie kampanie reklamowe, wstrzymuje większość importu i eksportu, oraz zawiesza inwestycje kapitałowe w Rosji.

Nestle wycofuje się z Rosji, ale tylko częściowo

Nestle poinformowała, że działalność w Rosji została ograniczona do zapewnienia dostaw np. pokarmu dla dzieci czy specjalistycznych produktów odżywczych dla chorych. Zawieszona została natomiast działalność poszczególnych marek koncernu, m.in. KitKat czy Nesquik.

Firma poinformowała też, że w przewidywalnej przyszłości nie spodziewa się uzyskać w Rosji jakikolwiek zysków, a w związku z tym także i płacić związanych z nimi podatków. Gdyby jakieś zyski zostały osiągnięte, trafią do organizacji, zajmujących się pomocą humanitarną - zastrzegł szwajcarski koncern.

Express Biedrzyckiej - Leszek Miller: Zachód nie ma innej broni niż sankcje

Nestle pomaga ofiarom wojny na Ukrainie

Nestle przypomniało, że zatrudnia na Ukrainie 5,8 tys. pracowników. Podkreśliło, że dostarczyło "setki" ton żywności i "znaczącą" pomoc finansową na wsparcie mieszkańców Ukrainy i uchodźców w sąsiednich państwach.

Agresja Rosji na Ukrainę trwa od 24 lutego. W związku z rosyjską napaścią na Ukrainę wiele państw i przedsiębiorstw na świecie nałożyło na Rosję sankcje gospodarcze i polityczne. Działalność w Rosji wstrzymały też liczne międzynarodowe koncerny - m.in. wydobywcze, samochodowe, odzieżowe.

Sonda
Będziesz podczas zakupów zwracać uwagę na kody?
Najnowsze