Czy sklepy są otwarte w Boże Ciało?

i

Autor: Pixabay Czy sklepy są otwarte w Boże Ciało?

Krótsze godziny pracy sklepów w tygodniu!

2021-10-15 14:15

W trakcie Sejmowej debaty na temat nowelizacji ustawy o handlu w niedzielę, padła dosyć kontrowersyjna teza. Szef sekcji handlowej NSZZ Solidarność, Alfred Bujara stwierdził, że placówki handlowe są otwarte stanowczo zbyt długo. Podał przy tym przykłady państw europejskich, w których w godzinach wieczornych działać mogą tylko małe sklepy, a zamknięte super i hipermarkety. Jednym z przykładów była Bruksela, w której zamknięcie placówek handlowych następuje o 18.30. Próbował więc przekonać polityków, aby wprowadzili kolejne ograniczenie w handlu.

Zakaz handlu nie wystarczy "Solidarności"? Teraz chcą skrócenia czasy pracy sklepów

W trakcie pracy nad uszczelnieniem zakazu handlu w Sejmie nie czekał nawet na domknięcie obecnej ustawy i już wysunął pomysł kolejnych ograniczeń. Jak stwierdził, powinno się znacznie ograniczyć czas pracy sklepów. Argumentował, że ich pracownicy są za mocno obciążeni, zwłaszcza od pandemii, gdy wiele placówek wydłużyło czas pracy.

ZOBACZ PiS już wycofuje się z obietnicy dla rolników! Nie pozwoli im handlować w niedzielę

Szturm na Biedronkę w Ursusie. Tak ominęli zakaz handlu w niedzielę

Bujara argumentował, że na "Zachodzie" są ograniczone godziny otwarcia sklepów. Stwierdził, że w niektórych krajach po 20, lub nawet 21 otwarte mogą być jedynie małe sklepy. Hipermarkety i dyskonty są już zamykane, z kolei w Brukseli granica ma być o godzinie 18:30. Szef akcji handlowej NSZZ Solidarność twierdzi, że "u nas mogą handlować i całą noc".

Obecnie w Polsce sklepy wielkopowierzchniowe zwykle działają do późnych godzin wieczornych. Szczególnie w soboty, od kiedy wprowadzono niedziele handlowe, wielu pracodawców zdecydowało się na wydłużenie czasu pracy przed zamknięciem. Ponadto wbrew temu co mówi Alfred Bujara, na "Zachodzie" nie ma kraju z całkowitym zakazem handlu w niedzielę, są jedynie ograniczenia (i też nie wszędzie). 

Sonda
Czy sklepy powinny być otwarte krócej?

Handlowcy nie są zadowoleni z pomysłu Solidarności

Pomysłowi Solidarności są handlowcy. W rozmowie z portalem Wiadomoscihandlowe.pl, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji Renata Juszkiewicz otwarcie skrytykowała pomysł Bujary i nazwała go "złą propozycją". Stwierdziła, że wydłużone godziny pracy to wyjście wobec potrzeb konsumentów, którzy mogą zrobić zakupy w wygodnej dla nich godzinie dnia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze