elektromobilność

i

Autor: VOLKSWAGEN Ładowanie samochodu elektrycznego jest możliwe w wielu miejscach w przestrzeni publicznej

Praca, w której płacą 11 tys. zł. Tego się nie spodziewaliście

2022-05-20 14:41

Elektromobilność to sektor, dzięki któremu w ciągu najbliższych lat możemy osiągnąć pozycję światowego lidera. Pięciocyfrowe zarobki to branżowe minimum, przy czym pensje rosną wraz z nabywanym doświadczeniem.

Elektromobilność. Tutaj zarobisz nawet 11 tys zł!

Dyrektor firmy rekrutacyjnej Bergman Engineering Tomasz Szpikowski o pracy w sektorze elektromobilności mówi, że jest ona niezwykle ciekawa, jednak to branża interdyscyplinarna, która stale potrzebuje pracowników z wiedzą mechaniczną, elektroniczną, energoelektroniczną, elektrochemiczną czy programistyczną. Zarobki natomiast w tej gałęzi polskiej gospodarki robią wrażenie. Od 8000 tys zł do 10 000, a nawet 11 000 tys zł brutto zarobi w tej branży konstruktor, inżynier testu czy inżynier ds. jakości baterii. Z kolei inżynier produktu i specjalista ds.elektroniki zarobią od 9000 tys zł do 11 000 tys zł.

Pieniądze to nie wszystko - Przemysław Litwiniuk

Praca w elektromobilności. Cenionymi fachowcami są Polacy 

Jak się okazuje, to Polacy są tymi najbardziej szanowanymi fachowcami jeśli chodzi o obsługę fabryk baterii litowo-jonowych w Europie. Wskazuje na to raport “Elektromobilność w Polsce: inwestycje, trendy, zatrudnienie”. Jak podkreślił dyrektor PIRE Knowledge HUB Rafał Biszcz, polscy pracownicy są wysoko rozwinięci pod względem umiejętności technicznych, natomiast brakuje osób od specjalizacji konkretnie w branży elektromobilności. 

Pod koniec lutego 2021 Polska miała zarejestrowanych 20 tys sztuk elektrycznych samochodów. Tak wynika z oficjalnych danych PIRE, czyli Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności. Eksperci przewidują, że w 2023 roku o posiadaniu samochodu elektrycznego będzie decydował już co piąty Polak w kraju. 

Warto wspomnieć, że to pod Wrocławiem jest największa w Europie fabryka baterii do elektrycznych samochodów. Firma produkuje baterie o łącznej pojemności do 70 GWh rocznie. Polska jest także w czołówce liderów we wdrażaniu e-busów do komunikacji miejskiej.

Czym jest elektromobilność?

Elektromobilność jest jednym z najbardziej rozwiniętych sektorów w polskiej gospodarce. Zajmuje się m.in. produkcją elektrycznych pojazdów, ale też wydobyciem surowców, modernizacją i rozwojem infrastruktury. Ma ogromne znaczenie nie tylko dla środowiska, ale też dla przemysłu, gospodarki i motoryzacji. Stawia mocno na recykling w ramach gospodarki cyrkularnej. Inwestorzy dostrzegają potencjał Polski i czynią ją atrakcyjną. Powiedział o tym  w raporcie “Elektromobilność w Polsce: inwestycje, trendy, zatrudnienie” Tomasz Szpikowski, dyrektor firmy rekrutacyjnej Bergman Engineering.

Sonda
Co myślisz o samochodach na prąd?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze