Rok szkolny 2022/23 kiedy się zaczyna i kiedy kończy?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Wyprawka szkolna 2022/23

Auchan przyjmuje stare plecaki szkolne. W zamian zniżka na nowy tornister

2022-08-04 16:09

Wakacje 2022 na półmetku. Sieci handlowe już są gotowe na początek roku szkolnego. Od 4 do 17 sierpnia 2022 roku w sklepach Auchan, w ramach akcji gospodarki o obiegu zamkniętym, będzie można oddać stary plecak szkolny i otrzymać zniżkę na nowy. Klienci, którzy przyniosą używany plecak szkolny lub tornister do Punktu Obsługi Klienta, otrzymają bon na zakup nowego ze zniżką 25 proc.. Stare plecaki w dobrym stanie będą wykorzystane ponownie, natomiast nienadające się do użytku zostaną poddane recyklingowi.

Rok szkolny 2022/2023. Sieci handlowe ruszają z ofertą szkolną

W sklepach sieci Auchan rusza akcja „Wymień stary plecak na nowy”. Dzięki akcji realizowanej w sierpniu przez Auchan wszystkie oddane stare plecaki szkolne mają szansę powrócić do obiegu. Te, które będą w dobrym stanie, zostaną przekazane do dalszego użytkowania, a część zostanie poddana recyklingowi przemysłowemu. Partnerami akcji są  firma Wtórpol oraz Fundacja Eco Textil. 

Zebrane w ramach akcji środki przeznaczone zostaną na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla fundacji i stowarzyszeń działających w otoczeniu sklepów, które zbiorą najwięcej plecaków. Podczas dotychczasowych akcji zebrano ponad 7 tysięcy kilogramów plecaków i wszystkie otrzymały drugie życie.

Równolegle z akcją "Wymień stary plecak na nowy" w hipermarketach Auchan odbędzie się wielka zbiórka charytatywna artykułów szkolnych pod hasłem "Dorzucasz Pomagasz". Akcja organizowana jest z lokalnymi fundacjami i stowarzyszeniami współpracującymi z hipermarketami Auchan i ma na celu pomoc potrzebującym dzieciom.

Wakacyjne warsztaty bezpieczeństwa w Auchan

Na ostatnie dni wakacji sieć zaplanowała akcję edukacyjną "Bezpieczny powrót do szkoły". Podczas weekendowych eventów (26-27 sierpnia 2022 roku), we współpracy z Policją, Strażą Pożarną i Służbą zdrowia, w sklepach Auchan będą odbywały się animacje, szkolenia i pokazy ratownictwa medycznego, warsztaty i zabawy edukacyjne w zakresie ruchu drogowego i bezpieczeństwa w drodze do szkoły i w szkole. Prezentowany będzie sprzęt policyjny i jego zastosowanie, zasady bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły i w szkole, a także zasady zdrowego odżywiania.

Pieniądze to nie wszystko Przemysław Daca
Sonda
Jak oceniasz poziom edukacji w polskich szkołach?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze