MINISTERSTWO FINANSÓW.

i

Autor: mf.gov.pl

Drożyzna w Polsce

Będą cięcia w urzędach? Jest nakaz minister finansów

2022-11-30 11:44

Na posiedzeniu Rady Ministrów rozmawialiśmy na temat planów oszczędnościowych na wypadek niespodziewanych wydarzeń - poinformowała we wtorek minister finansów Magdalena Rzeczkowska. Umówiliśmy się na próg 5 proc. - dodała. Podczas konferencji po wtorkowym posiedzeniu rządu minister finansów wskazała na pojawiające się na przestrzeni ostatnich miesięcy "coraz to nowe szoki, niespodziewane wydarzenia", które wymagają pewnej dyscypliny.

Bezpieczeństwo obronnościowe Polski

Rzeczkowska poinformowała, że poprosiła ministrów o przygotowanie takiego planu oszczędnościowego, aby w przypadku konieczności "pieniądze, środki dodatkowe, mogły być uruchomione na te obszary dla naszego bezpieczeństwa ważne". Wskazała przede wszystkim na "bezpieczeństwo obronnościowe Polski, ale też socjalne naszego kraju".

- Do takich działań się przygotowujemy - zapewniła. - Na Radzie Ministrów rozmawialiśmy z ministrami na temat przygotowania pewnych planów oszczędnościowych na wypadek właśnie dodatkowych, niespodziewanych wydarzeń kryzysowych, które potencjalnie się wydarzą" - powiedziała. Zaznaczyła, że rząd chce być na to przygotowany.

Na czym mają polegać plany oszczędnościowe?

Szefowa MF pytana na czym mają polegać plany oszczędnościowe ministerstw, wskazała, że decyzje o tym, gdzie i jak dużych oszczędności należy szukać będą podejmowali ministrowie odpowiedzialni za poszczególne części budżetowe. "Umówiliśmy się na próg 5 proc. i jest to decyzja każdego z ministrów, w jakim zakresie te oszczędności będzie proponował i realizował" - powiedziała.

Zaznaczyła, że nie jest kompetencją Ministerstwa Finansów wkraczanie w politykę, którą każdy resort prowadzi.

Sonda
Czy drożyzna jest dla Ciebie problemem?
Forum w Karpaczu 2022: Beata Daszyńska-Muzyczka
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze