gaz

i

Autor: SHUTTERSTOCK Czy na majówkę będzie gaz?

Brakuje GAZU w nadmorskich gminach. Turyści rezygnują z wyjazdu na majówkę

2022-04-30 19:02

Skutki wstrzymania dostaw gazu są już widoczne. Żyjący z turystyki mieszkańcy m.in. nadmorskich miejscowości są załamani, gdyż sporo osób odwołało przyjazdy. Nadmorska znana miejscowość turystyczna Łeba została z dnia na dzień odcięta do dostaw gazu. Burmistrz Łeby zapewnił natomiast, że do mieszkańców popłynie gaz. Niemniej problem dotyczy też wielu miejscowości w całej Polsce.

Spółka PGNiG Obrót Detaliczny zapewni dostawy gazu odbiorcom firmy Novatek na terenie 10 gmin m.in. Łeby, Żuromina, a PSG przywraca tam jego dystrybucję - przekazała w piątkowej informacji prasowej spółka PGNiG. Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował w piątek, że premier Mateusz Morawiecki wydał decyzję gwarantującą zabezpieczenie dostaw gazu do miejsc, które korzystały z dostaw od firm objętych sankcjami. Spółki Skarbu Państwa niezwłocznie podjęły działania w celu szybkiej realizacji tej decyzji.

Burmistrz Łeby Andrzej Strzechmiński poinformował w piątek, że do mieszkańców popłynie gaz. Polska Spółka Gazownictwa przejmie w użyczenie na okres objęcia sankcjami sieć gazowniczą od spółki Novatek Green Energy. "Majówka w Łebie jest uratowana" - mówił Andrzej Strzechmiński.

Express Biedrzyckiej - Janusz Steinhoff: Podwyżki cen gazu sięgną kilkudziesięciu procent

Wcześniej jedna ze spółek wpisanych we wtorek na tzw. polską listę sankcyjną wstrzymała dostawy gazu do gminy Mieścisko. "W związku z objęciem sankcjami firmy Novatek Green Energy - dostawcy gazu na terenie Gminy Mieścisko, zarząd tej firmy podjął decyzję o zaprzestaniu dostarczania gazu do wszystkich odbiorców na terenie naszej gminy" - poinformował w środę w mediach społecznościowych wójt gminy Przemysław Renn.

Jak wskazał, oznacza to, że gazu zostało pozbawionych kilkadziesiąt gospodarstw domowych, wszystkie instytucje samorządowe takie jak urząd gminy, szkoła, przedszkole, ośrodek pomocy społecznej, biblioteka, ośrodek zdrowia, a także przedsiębiorstwa. Dodał, że dostawy gazu zostały wyłączone w środę około godz. 16.

Sonda
Czy obawiasz się, że gaz będzie tylko dla bogaczy?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze