Nowa benzyna w Polsce

i

Autor: pixabay

„Nikt się tego nie spodziewał”

Co jest droższe - jazda autem elektrycznym, czy na benzynę? Wyniki zadziwiają!

2022-09-02 5:01

Korzystanie z samochodu zasilanego energią eklektyczną w Holandii jest obecnie droższe niż jazda samochodem benzynowym – informuje dziennik „De Telegraaf”. Z wyliczeń gazety wynika, że przejechanie 100 kilometrów autem benzynowym kosztuje około 15 euro, natomiast „elektrykiem” – o jedno euro więcej.

Rosnące ceny energii

„De Telegraaf” obliczył to na podstawie aktualnych cen energii elektrycznej i średnich danych dotyczących zużycia, które holenderski automobilklub ANWB stosuje dla średniej klasy samochodu benzynowego.

„Nikt nie spodziewał się, że cena prądu wzrośnie tak drastycznie” – powiedział dziennikowi Roland Steinmetz z firmy EVConsult, zajmującej się doradztwem w zakresie transportu elektrycznego. W jego ocenie jest to niepożądane, bo ważne jest, by jazda pojazdem elektrycznym pozostawała atrakcyjna finansowo. 

Pieniądze to nie wszystko Paweł Gruza

Drogie tankowanie

W ostatnich dniach sierpnia rośnie cena oleju napędowego, a to zła wiadomość dla kierowców. Trzeba zatem spodziewać się rosnących cen diesla. Za litr tego paliwa trzeba obecnie zapłacić średnio 7,69 zł, a to o 43 grosze więcej niż tydzień temu - wynika z badania e-petrol.pl.

Analitycy z e-petrol.pl zauważają, że tak wyraźny wzrost cen diesla może być spowodowany ostatnimi podwyżkami cen tego paliwa w hurcie oraz kłopotami z jego dostępnością.

Sonda
Czy w związku z drożyzną zmienisz pracę czy pójdziesz do szefa po podwyżkę?

Skąd brać prąd do elektrycznych aut? Czy w Polsce powinna powstać elektrownia atomowa?

Włącz podcast i poznaj argumenty!

Listen to "Czy w Polsce powinna powstać elektrownia atomowa?" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze